• In English
 • Ігор Білоус: Міністерство доходів і зборів очікує кадрова чистка
  опубліковано 20 червня 2014 року о 18:47

  Про це під час зустрічі з представниками бізнесу в Одесі заявив перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус.

  Він повідомив, що працювати в новостворену фіскальну службу прийдуть тільки люди, які довели свій професіоналізм та не були задіяні у протиправних діях. Саме такі кадри нам необхідні для захисту економічних інтересів держави.

  При цьому, значні резерви наповнення державної скарбниці криються у тіньовій економіці.

  Мова йде, перш за все, про податкові ями або схемний кредит з ПДВ.

  За оцінкою Міндоходів у 2013 році обіг через податкові ями перевищив 300 мільярдів гривень, а  бюджет недоотримав від  50 до 70 мільярдів ПДВ та податку на прибуток.

  Порівняно з 2013 роком, середньомісячний обсяг схемного кредиту через «податкові ями» зменшився удвічі, від приблизно 4 мільярдів до  2 мільярдів гривень.

  «Як результат, з березня 2014 року щомісячно забезпечується більше 1 мільярда гривень додаткових надходжень з ПДВ», - підкреслив Ігор Білоус.

  На питаннях діяльності митниць Міндоходів зупинився Перший заступник Голови Державної фіскальної служби Анатолій Макаренко.

  Він зазначив, що сьогодні спостерігається тенденція по скороченню відходу вантажів з Одеського морського торговельного порту.

  Завдання Південної митниці Міндоходів забезпечити цю тенденцію та максимально сприяти проходженню вантажів через порт.

  «Митниця повинна працювати прозоро, просто та швидко», - підкреслив Анатолій Макаренко. 

  Особлива увага учасників заходу була зосереджена на питаннях митної вартості.

  За словами Анатолія Макаренка, при Міндоходів буде створена відповідна робоча група з відпрацювання цих питань до складу якої увійдуть й представники бізнесу Одеського регіону.