• In English
 • Міністр закордонних справ Чехії і глава "Енергоатому" обговорили перспективи співпраці
  опубліковано 20 червня 2014 року о 17:10

  Перспективи розширення співпраці між чеськими компаніями та ДП НАЕК «Енергоатом» у питаннях будівництва, інжинірингу та сервісного обслуговування АЕС обговорювалися в ході зустрічі Міністра закордонних справ Чеської Республіки Лубомира Заоралека з президентом ДП НАЕК «Енергоатом» Юрієм Недашковським, яка відбулася в Києві 18 червня.

  У зустрічі також брав участь посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух та представники Компанії.

  Міністр зазначив, що чеські компанії цінують багаторічне успішне співробітництво з Україною у сфері ядерної енергетики і сподіваються на його розширення.

  «В Україні розвивається атомна галузь. Є проекти будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС, а також Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Ми зацікавлені у продовженні реалізації цих проектів і готові їх підтримувати», - сказав Лубомир Заоралек.

  При цьому він висловив сподівання, що Україна продовжить реформи, які стимулюватимуть розширення співробітництва між країнами.

  У свою чергу, Юрій Недашковський акцентував увагу на багаторічному -понад 20 років - успішному співробітництві українських атомників з Чеським експортним банком, компанією Skoda JS та Інститутом ядерних досліджень Ржеж, а також на тісній взаємодії в рамках ВАО АЕС та передачі знань.

  «Тільки за період з 2002 року по 2013 рік з компанією Skoda було укладено 79 контрактів на суму 450 млн. грн. В останні роки така співпраця розширена шляхом кредитування поставок Чеським експортним банком. У 2013 році для фінансування систем управління захистом реактора на Запорізькій АЕС отримано кредит на 265,5 млн. чеських крон і систем ущільненого зберігання палива на ЗАЕС - на 87,5 млн. чеських крон. Ми також підтримуємо контакти з компанією CEZ, особливо в питаннях підвищення безпеки. У рамках продовження ресурсу АЕС компанія співпрацює з Інститутом ядерних досліджень Ржеж. Частина проектів вже завершені. Інститут виконав комплекс робіт з кваліфікації обладнання для енергоблоків ХАЕС, РАЕС, ЮУАЕС», - зазначив голова «Енергоатому».