• In English
 • Міністр екології та природних ресурсів України Андрій Мохник відвідав США
  опубліковано 19 червня 2014 року о 17:44

  16-18 квітня ц.р. Міністр екології та природних ресурсів України Андрій Мохник здійснив візит до США для участі у міжнародній конференції «Наш океан», яка відбулася у м. Вашингтон за сприяння Державного департаменту США. Основною  метою конференції було обговорення та відпрацювання нових підходів, спрямованих на прискорення досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття, пов’язаних з управлінням водними ресурсами та збереженням світового океану.

  У рамках конференції А. Мохник провів низку зустрічей із представниками міжнародних екологічних організацій, керівниками екологічних і природоохоронних відомств інших країн, а також американськими високопосадовцями. Зокрема, відбулася коротка зустріч Міністра з Держсекретарем США Джоном Керрі.

  А. Мохник провів окрему двосторонню зустріч з помічником Держсекретаря США - Головою Бюро з досліджень океану та міжнародних екологічних і наукових питань Джудіт Гарбер. Сторони обговорили напрями подальшого розвитку українсько-американського діалогу в цій сфері, в тому числі питання технічної допомоги та екологічної безпеки. Дж. Гарбер висловила готовність США до активізації співробітництва з Україною у сфері захисту навколишнього середовища, а також сприяння удосконаленню українського законодавства в екологічній сфері.

  Окрім цього, А. Мохник зустрівся із Виконавчим директором і Головою правління Глобального екологічного фонду доктором Наоко Ішії та Помічником Адміністратора Агентства США з захисту навколишнього середовища з питань міжнародних відносин та зв’язків з корінними народами Джейн Нішіда. Вони розглянули проблеми охорони навколишнього природного середовища в рамках багатосторонніх заходів а також обмінювалися інформацією щодо реалізації проектів в Україні у сфері енергозбереження та відновлювальної енергетики.

  Також А. Мохник зустрівся з Послом України в США Олександром Моциком. Головними  темами були: подальший розвиток українсько-американської співпраці у сфері захисту навколишнього середовища, та можливість сприяння Міністерству екології та природних ресурсів України з боку Посольства в розвитку співробітництва з американською стороною.

  Програма візиту Міністра також включала зустріч А. Мохника з представниками української діаспори в США та керівниками американських компаній у сфері енергетики та екології.

  Цей візит Міністра екології та природних ресурсів України до Сполучених Штатів має посприяти розвитку співробітництва у сфері охорони навколишнього середовища.