• In English
 • Дмитро Сторожук : Зміни до Тимчасового порядку реалізації арештованого майна зроблять процедуру продажу прозорішою
  опубліковано 18 червня 2014 року о 19:03

  Вже 1,5 місяця функціонує Система електронних торгів арештованим майном. За цей час з роботою сайту Системи ознайомились понад 150 тис. користувачів мережі Інтернет. 860 відвідувачів уже залишили заявки на участь у торгах.

  Наразі до бази Системи внесено 578 лотів на суму понад 63 млн. грн. Найдорожчим лотом, внесеним у Систему, залишається 5-ти кімнатна квартира у Києві вартістю 7 млн. 768 тис. грн.

  Зважаючи на успішне впровадження пілоту у чотирьох областях, було прийняте рішення розширити межі експерименту до 10 пілотних регіонів. Так, вже з 1 липня окрім Києва, Дніпропетровської, Вінницької та Львівської областей система електронних торгів буде працювати у Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Одеській, Харківській та Чернігівській областях.

  «Варто також нагадати, що Система електронних торгів арештованим майном – це пілотний проект. Саме тому, аналізуючи практичну сторону впровадження експерименту, а також урахувавши усі пропозиції, які надійшли до ДВС від громадськості, експертів і членів Громадської ради при ДВС, були внесені зміни до Тимчасового порядку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів. Це, на наш погляд, зробить механізм ще більш прозорим і зручним у користуванні», - повідомив сьогодні під час прес-конференції Голова Державної виконавчої служби України Дмитро Сторожук.

  Детальніше про внесені зміни розповіла перший заступник Голови ДВС Агія Ахундова.

  «Ці зміни, зокрема, стосуються порядку зберігання майна боржником або членами його сім’ї. Крім того, Тимчасовий порядок доповнено положенням про підготовку, організацію та проведення електронних торгів з реалізації предмету іпотеки. Визначено також порядок уцінки майна. Разом з тим, уточнено й порядок зупинення електронних торгів та зняття майна з реалізації у певних випадках. Змінами також передбачено, що віднині інформаційне повідомлення про проведення торгів автоматично розміщуватиметься Системою на веб-сайті не пізніше ніж за один місяць до дати завершення торгів, а не за два – як це було раніше. Це означає, що реалізація майна пришвидшиться удвічі», - зазначила Агія Ахундова.

  Вона також додала, що змінами передбачено проведення конкурсів на визначення зберігачів арештованого майна у пілотних регіонах. Відповідне доручення уже направлено Головним управлінням юстиції в областях.

  «Ми постійно працюємо над удосконаленням технічної сторони пілоту, зокрема веб-сайту Системи електронних торгів. По-перше, буде покращений зовнішній вигляд веб-сайту та спрощена система пошуку. Зокрема, для зручності користувачів, буде змінено пошукову систему лотів, крім того, лоти відсортують по окремим категоріям тощо. Також, у майбутньому ми передбачили функцію розсилки смс-повідомлень та електронних листів зареєстрованим учасникам Системи. Усі хто забажає та залишить відповідну заявку, отримуватимуть повідомлення про появу того чи іншого лоту у базі Системи, або ж про хід конкретних торгів», - поінформувала перший заступник Голови ДВС.

  Під час прес-конференції Дмитро Сторожук також наголосив, що важливою частиною експерименту є громадський контроль за процедурою продажу арештованого та конфіскованого майна. Кожен, хто має доступ до Інтернету, має можливість слідкувати за ходом будь-якого он-лайн аукціону, спостерігати за наповненням бази Системи новими лотами, бачити опис усього майна, яке вноситься у Систему.

  «Дійсно, сьогодні громадськість активно залучається до обговорення найбільших проектів та інновацій виконавчої служби. Проводяться круглі столи, експертні зустрічі. До речі, у внесених змінах до Тимчасового порядку проведення електронних торгів арештованим майном були також враховані і пропозиції членів Громадської ради. Мушу визнати, що такої тісної співпраці з керівництвом ДВС за усе існування Громадської ради я не пригадую», - додав на завершення прес-конференції Голова Громадської ради при ДВС України Вадим Хабібуллін.