• In English
 • Внутрішньо переміщені особи, які перебувають на Львівщині, отримають адресну допомогу від Агентства ООН у справах біженців
  опубліковано 18 червня 2014 року о 14:36

  Голова Львівської облдержадміністрації Ірина Сех та Регіональний представник УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек 18 червня підписали угоду про надання матеріальної допомоги для найбільш вразливих внутрішньо переміщених осіб, які переїхали до Львівської області.

  У рамках угоди передбачена одноразова виплата від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців для 650 найбільш вразливих внутрішньо переміщених осіб у Львівській області.

  Голова Львівської ОДА  висловила подяку регіональному представникові ООН у справах біженців за активну моральну та методичну підтримку. Вона поінформувала, що станом на сьогодні в області офіційно зареєстровано понад 2,5 тис громадян з АР Крим та східних областей України, які поселені на тимчасове проживання у Львівську область.

  «Усі питання соціально-побутового характеру ми стараємося максимально вирішити. Всі люди  тимчасово проживають у санаторіях, пансіонатах та приватних будинках. За зверненнями батьків 210 дітей навчаються у школах, 21 дитина відвідує дошкільні установи, 346 студентів із 380 продовжують здобувати вищу освіту», – зазначила І. Сех.

  Вона додала, що  на медичний облік взято 822 дорослих та 428 дітей до 18 років.  З березня в області народилося 4 немовлят. Також щотижня люди, які переселилися, отримують продуктові набори. За словами Ірини Сех, в області залучено більш ніж 13 млн грн позабюджетних коштів для вирішення проблем тимчасово переселених людей.

  Водночас Олдріх Андорисек наголосив, що Західна Україна, і зокрема Львівщина  – надзвичай гостинний  та толерантний регіон до народів усіх національностей: «Тут приймають не лише українців, але й кримських татар, росіян, євреїв. Люди безкоштовно надають внутрішньо переміщеним особам продукти харчування та своє житло. Якщо б порахувати кошти, надані від людей та громадських організацій, думаю сума затрат була б в рази більшою. Тому дякую всім небайдужим, зокрема  Голові ОДА Ірині Сех, яка з перших днів допомагала в рамках своїх можливостей, відтак  робота в області налагоджена дійсно добре», – сказав О.Андорисек.