• In English
 • Мистецький проект «Народна філармонія» – єднання заради усього народу України
  опубліковано 18 червня 2014 року о 14:27

  Міністерство культури за підтримки Благодійного фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» третій місяць поспіль реалізує мистецький проект «Народна філармонія». На меті творчої ініціативи - підняття бойового духу української армії, а завдяки цьому - забезпечення миру і єднання народу та збереження цілісності держави.

  За словами Міністра культури Євгена Нищука: «Саме це є першочерговим завданням, поставленим сьогодні перед нашою країною. І культура у складні моменти, а надто - час збройних протистоянь, не може стояти осторонь. Вона є великим миротворцем, і за даних обставин має стати тим засобом, який консолідує країну. Зокрема, і через мистецькі проекти.

  Як показав досвід, такі заходи дуже потрібні. Артисти – учасники «Народної філармонії» їздять по усіх гарячих точках, по військових частинах на сході, півдні, півночі. І, за відгуками наших бійців, які знаходяться там, це, насправді, дуже важливо, дозволяє не впасти духом у складний момент та підняти бойовий настрій».

  З  квітня 2014 року в рамках «Народної філармонії» пройшло близько 40 концертів у прикордонних військових частинах Збройних Сил України Одещини, Миколаївщини, Сумщини, Львівщини, Чернігівщини, Полтавщини, Київщини, Харківщини, Рівненщини, Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Тернопільщини, Хмельниччини, Вінниччини. Артисти «Народної філармонії» виступили перед моряками, льотчиками, танкістами, хіміками, воїнами зенітно-ракетних та внутрішніх військ, резервістами, кадровими військовими, бійцями спецпризначення, учасниками бойових дій у воєнних госпіталях, Національною гвардією України.

  До акції долучилися відомі митці з різних куточків України: народні артисти  України - Р. Недашківська, Ф. Мустафаєв, В. Талашко, заслужені артисти України - Л. Горова, І. Кириліна, Т. Компаніченко, лауреати Міжнародних конкурсів - Р. Лоцман, М. Твердий, гурти «Горлиця», «Тарута», композитори, співаки-барди,  історики, викладачі та студенти, журналісти, громадські активісти та представники церков.

  Мистецький проект «Народна філармонія» продовжить Всеукраїнський тур протягом червня-серпня у військових частинах Херсонщини, Запоріжжя, Черкащини.

  Довідково

  19 червня 2014 року об 11.00 в ІА «Укрінформ» за участю Міністра культури України Євгена Нищука, координатора  «Народної філармонії» Руслани Лоцман, та артистів–учасників відбудеться прес-конференція. В її рамках будуть представлені деталі проекту, а також – фото та відеоматеріали, відзняті протягом часу його діяльності.