• In English
 • Арсеній Яценюк: Служба фінмоніторингу заблокувала на офшорних рахунках $1,34 млрд., пов'язаних із Януковичем
  опубліковано 18 червня 2014 року о 11:13

  Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1 мільярд 340 мільйонів доларів на офшорних рахунках, напряму пов’язаних із Віктором Януковичем та його найближчим оточенням. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до ГПУ, СБУ та судових органів повернути арештовані кошти в Державний бюджет. Про це він сказав на засіданні Уряду в середу, 18 червня.

  Глава Уряду повідомив, що отримав доповідь Державної служби фінансового моніторингу щодо трьохмісячної роботи, яка проводилася в закритому режимі фінансовою розвідкою.

  «Служба фінансового моніторингу виявила 42 компанії-нерезиденти, зареєстровані на Кіпрі, Сейшелах, у Панамі, Великобританії, Бейлісі, які напряму пов’язані з Віктором Януковичем та його найближчим оточенням», - сказав Арсеній Яценюк.

  За даними фінансової розвідки, вищевказаними компаніями з 2010 по 2013 роки через рахунки, відкриті в банках однієї з сусідніх країн, загалом перераховано 16 мільярдів гривень. «Разом із фінансовими розвідками Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Латвії, Кіпру і Панами нами виявлені всі вищезазначені офшорні компанії і знайдені всі прізвища високопосадовців і уповноважених ними осіб на управління компаніями і управління цими коштами», – повідомив Глава Уряду.

  За його словами, Державна служба фінансового моніторингу заблокувала кошти на рахунках 19 компаній-нерезидентів: «Загальна сума заблокованих коштів становить 1 мільярд 340 мільйонів доларів США. Матеріали передані до Генеральної прокуратури і рішенням суду підтверджено арешт відповідних коштів».

  Глава Уряду підкреслив, що значна частина цих коштів через офшорні компанії направлялася на придбання облігацій внутрішньої державної позики України: «Україна на вкрадені кошти платила до 19% річних доходу».

  Арсеній Яценюк звернувся до Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України та судових органів: «Ми знайшли 1 мільярд 340 мільйонів доларів. Ваше завдання як прокурорської і правоохоронної системи – офіційно повернути арештовані кошти в Державний бюджет. У нас є всі докази того, що це вкрадені в українців кошти».

  «Очікуємо на завершення судового розгляду і на найактивнішу роль органів прокуратури в завершенні розслідування і поверненні коштів у власність української держави», - зазначив Прем’єр-міністр.

  Арсеній Яценюк висловив вдячність Державній службі фінансового моніторингу, яка разом із західними партнерами встановила рахунки й компанії та знайшла кошти, викрадені з Державного бюджету України». Глава Уряду зазначив, що ця робота продовжується.