• In English
 • У Токіо відбулися українсько-японські політичні консультації
  опубліковано 17 червня 2014 року о 17:59

  17 червня 2014 р. в Токіо відбулися українсько-японські політичні консультації. Українську делегацію на консультаціях очолив заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

  В ході переговорів сторони обговорили весь спектр питань українсько-японських відносин, а також актуальної міжнародної політики. В центрі уваги переговорів була ситуація навколо України, спричинена російською агресією.

  Сторони підтвердили спільну позицію щодо неприпустимості зміни кордонів і порушення територіальної цілісності силою або примусом. Таке розуміння є основою спільної позиції країн-членів «Великої сімки» та ширшого міжнародного співтовариства. Сторони погодилися, що виклики суверенітету України з боку Росії є проблемою всього міжнародного співтовариства, яка потребує консолідованої, твердої та рішучої відповіді. Українська та японська делегації домовилися поглиблювати відповідну співпрацю на міжнародній арені у взаємодії з іншими партнерами.

  Було також підтверджено важливість активізації політичного діалогу між Україною та Японією, зокрема за підсумками президентських виборів в Україні. Японська сторона привітала майбутнє підписання Україною економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС, яка має відкрити суттєві перспективи для поглиблення співробітництва з Україною, зокрема, у торговельно-економічній сфері. Укладення двосторонньої Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій між Україною та Японією має надати цьому співробітництву важливий поштовх.

  Японська сторона висловила готовність надавати необхідну допомогу для стабілізації політичної та економічної ситуації в Україні та зміцнення інститутів демократії, що є запорукою сталого та благополучного розвитку України.