• In English
  • Україна розширює свою участь у Схемах сортової сертифікації насіння ОЕСР
    опубліковано 17 червня 2014 року о 11:36

    На засіданні Організації економічного співробітництва та розвитку, яке відбулося у місті Загреб, Республіка Хорватія, за пропозицією Державної інспекції сільського господарства України усі учасники зібрання проголосували за розширення участі України у Схемах сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних або прядивних культур, призначених для міжнародної торгівлі Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Тож, найближчими днями це рішення буде підтверджено документально.

    Нагадаємо, що в 2009 році Україна приєдналася до Насіннєвих схем ОЕСР по зернових культурах, кукурудзі та сорго. Приєднання України до Насіннєвих схем ОЕСР законодавчо закріплено Законом України «Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння зернових культур, Схеми сортової сертифікації насіння кукурудзи та сорго Організації економічного співробітництва та розвитку» № 3019-V1 від 15 лютого 2011 року. Обов’язок здійснювати сертифікацію насіння, призначеного для міжнародної торгівлі, та представляти Україну в ОЕСР, покладено на Державну інспекцію сільського господарства України.

    Держсільгоспінспекція України має в своєму штаті кваліфікованих інспекторів, що виконують польове інспектування насінницьких посівів та акредитовану ІСТА лабораторію оцінки якості насіння.