• In English
 • Європейська Бізнес Асамблея допоможе Україні знайти іноземних партнерів
  опубліковано 17 червня 2014 року о 10:44

  16 червня на Київському інвестиційному саміті лідерів  представники ділових і комерційних структур Швейцарії, України, Англії, Італії, Литви обговорили інвестиційні пріоритети України.

  Кирило Бондар, перший заступник Голови Держінвестпроекту, наголосив, що іноземні інвестори вже давно хочуть зрозуміти, як саме їм працювати в Україні та які галузі є пріоритетними для держави.

  «Вітчизняний інвестиційний потенціал презентується за кордоном дуже рідко. З нашого досвіду бачимо, що будь-яка організована в рамках Держінвестпроекту презентація завжди викликала неабиякий інтерес до України як до держави в цілому, – сказав К. Бондар. – Україна, незважаючи на всі злободенні проблеми, вже 23 роки залишається цікавою для інвесторів з багатьох причин».

  Він додав, що після підписання економічної частини асоціації з ЄС 27 червня Україна очікує на серйозне партнерство з країнами східної та західної Європи, а також Китаєм. «Зокрема, виявляється, що виробництво готової продукції в Україні часто виходить дешевшим, аніж у Китаї. Це серйозна конкурента перевага», – зазначив К. Бондар.

  Водночас він наголосив, що серйозним бар'єром для нових проектів і приходу інвесторів є низький рейтинг України. Це стосується і кредитного рейтингу, який майже досягнув дефолтного рівня й загальних низьких індексів інвестиційної привабливості, ведення бізнесу, корупції тощо. «Проблему створює й негативний досвід роботи деяких інвесторів в Україні за попередні роки. Передовсім через зміну законодавчої бази, корупцію, рейдерство. Все це відштовхує нових інвесторів», – зауважив К. Бондар.

  Перший заступник очільника Агентства також підкреслив, що за 2013 рік у рейтингу легкості ведення бізнесу Україна перемістилися на 28 пунктів й посідає 112 позицію. Відбулося це за рахунок простішого отримання дозволів на будівництво, реєстрацію на право власності, кредитування в податковому регулюванні. «Це хоч і не дуже значні результати, але ми поступово рухаємося до європейської цивілізації», – резюмував він.

  Джон Неттін, генеральний директор Європейської Бізнес Асамблеї, офіційний представник Британської ТПП Долини Темзи, відзначив, що Європа все ще залишається потужним центром компетенції в світовій торгівлі. І однією з переваг Західної Європи є створення світових зв’язків торгівлі, які напрацьовані за останні 200–300 років.

  Як підкреслив Д. Неттін, для України Європейська бізнес Асамблея має бути одним із основних партнерів, що допоможе визначити необхідні ринки для збуту української продукції та знайти необхідних інвесторів.

  Рімантас Щегджа, комерційний аташе Посольства Литовської Республіки в Україні, зауважив, що Україна має чудову нагоду перейняти литовський досвід переходу з-під центрального управління економікою Москви в ринкову економіку.

  «Україна – це дуже велика та багата країна. Я думаю, за допомогою наших експертів, наших бізнесменів ви зможете швидше перейти на нові європейські відносини. І свій результат отримаєте швидше, ніж ми в 2004 році», – резюмував він.

  Впродовж заходу відбулися зустрічі з міжнародними інвесторами, презентації українських проектів, аналіз інвестиційного ринку України.