• In English
 • Віталій Ярема: Сьогодні Уряд і суспільство підняли на ноги українську армію, і вона спроможна захистити державу
  опубліковано 17 червня 2014 року о 10:17

  Перший віце-прем’єр-міністр України Віталій Ярема заявив, що сьогодні Уряд і суспільство підняли на ноги українську армію, і вона спроможна захистити державу. Про це він сказав у понеділок у програмі «Свобода слова» на каналі ICTV.

  Відповідаючи на питання стосовно швидкості та якості проведення АТО на Сході, Віталій Ярема зазначив, що не варто забувати в якому стані були Збройні Сили України до останнього часу. Не є секретом, підкреслив він, що протягом останніх років українське військо практично було занедбане, і коли для України виникли зовнішні загрози, стало очевидним, що технічно українська армія не здатна на захист.

  Водночас, за словами В.Яреми, за останні три місяці армія реанімована та приведена в бойову готовність. «Сьогодні можна з упевненістю сказати, що ми стали на ноги завдяки людям, завдяки розумінню у суспільстві, завдяки тій допомозі, яку надають українські громадяни», - сказав він.

  Перший віце-прем’єр-міністр також нагадав, що попри складну ситуацію в країні Кабінет Міністрів знайшов можливість підтримати Збройні Сили фінансово, матеріально і технічно. «Уряд віднайшов кошти, яких практично немає, і виділив більше 7 мільярдів гривань на техніку, на озброєння, на паливно-мастильні матеріали тощо», - зазначив В.Ярема.

  Віталій Ярема підкреслив, що Уряд усвідомлює, що ще є маса недоліків і нарікань, у тому числі щодо оснащення бійців бронежилетами, касками, озброєнням, харчуванням, медичним обслуговуванням. «Це все питання, які щоденно стоять на порядку денному Уряду, кожного міністра і кожного керівника, який цим займається і відповідає за відповідні напрямки», - запевнив урядовець.

  Підсумовуючи, Віталій Ярема констатував, що те лихо, яке прийшло на українську землю, вчить дуже багатьом речам. «І той відомий принцип згідно якого, якщо ти не годуєш свою армію, то будеш годувати чужу, сьогодні якраз показує нам, що армії і війську треба приділяти серйозну увагу», - підкреслив В.Ярема.