• In English
  • Міндоходів готове збільшити частку автоматичного відшкодування ПДВ до 70–90% за умови зменшення обсягів схемного кредиту
    опубліковано 17 червня 2014 року о 09:53

    Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус під час зустрічі з представниками Українського союзу промисловців і підприємців заявив, що Міндоходів готове збільшити частку автоматичного відшкодування ПДВ до 70 – 90 % за умови зменшення обсягів схемного кредиту.

    За словами Ігоря Білоуса, відпрацювання «податкових ям» та вивід грошових потоків з тіні дозволило Міндоходів з березня відновити повернення ПДВ.

    «У березні ми почали його відшкодовувати та повернули 2,3 млрд. грн., у квітні вийшли на більш-менш стабільне відшкодування – 2,4 млрд. грн., у травні – 4,9 млрд. грн. Плануємо, що у червні цей показник складе 4,5 – 5 млрд. грн.», - повідомив Перший заступник Міністра.

    Він також підкреслив, що майже 50% травневого ПДВ відшкодовується в автоматичному режимі, та запевнив, що фахівці Міндоходів готові переглянути критерії автоматичного відшкодування ПДВ. «Ми хочемо довести цей показник до 70 – 90%.  Але це повинно йти в унісон з ефективною боротьбою зі схемним кредитом», - наголосив Ігор Білоус.

    Окрему увагу учасників зустрічі було приділено реформуванню податкової системи, зокрема у частині скорочення кількості податків та підвищення ефективності їх адміністрування.

    Як зазначив Ігор Білоус, з усієї кількості існуючих податків 81% податкових надходжень складають всього 4 податки, а саме – ПДВ, ПДФО, податок на прибуток та акцизний збір.  До того ж, існують 13 податків, які наповнюють лише 3% бюджету, а їх адміністрування обходиться державі чи не дорожче, ніж те, що вони приносять.

    За словами керівника Міндоходів, необхідно збалансувати податкові ставки таким чином, щоб вони стимулювали розвиток пріоритетних для економіки держави галузей, і спростити адміністрування податків.

    Учасники зустрічі також висловили свої зауваження і пропозиції до  законопроекту про податковий компроміс та до концепції створення Служби фінансових розслідувань.