• In English
 • Заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця виступив на відкритті конференції "ОБСЄ-Японія 2014"
  опубліковано 16 червня 2014 року о 19:10

  16 червня ц.р. в Токіо відбулося відкриття конференції «ОБСЄ-Японія 2014», яка цього року зосереджується на питаннях взаємодії між країнами-членами ОБСЄ та Азійським партнерами організації у створенні більш безпечного та справедливого світу в умовах сучасних викликів міжнародному миру.

  На відкритті конференції з вітальним словом виступив заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця як представник Трійки ОБСЄ та Головування України в Контактній групі зі співробітництва з Азійськими партнерами ОБСЄ.

  У своїй промові С.Кислиця наголосив на тому, що з наближенням у 2015 р. 40-ї річниці підписання Гельсінського заключного акту перед ОБСЄ постає найбільший виклик за всю історію її існування, коли основоположні принципи організації та зобов’язання її країн-учасниць, зокрема ті, що становили основу Гельсінського заключного акту, були грубо порушені однією з країн-учасниць.

  Останні події в та навколо України, ескалація напруження в двох східних регіонах України, що здійснюється одним із членів організації, підтверджують актуальність основних принципів ОБСЄ та важливість їх повної реалізації на основі доброї волі країн як засобу гарантування миру та безпеки. Ситуація навколо України також демонструє нагальну потребу  у пристосуванні існуючих механізмів та інструментів попереджання конфліктів і кризового менеджменту до викликів сьогодення. С.Кислиця відзначив, що організація потребує сьогодні більш рішучих та дієвих заходів для адекватного реагування на порушення Російською Федерацією основних принципів ОБСЄ та зобов’язань країн-учасниць.

  Заступник Міністра С.Кислиця висловив подяку за незмінну підтримку України Урядом Японії з моменту набуття незалежності нашою державою. Було відзначено важливість фінансової підтримки Японії, наданої в останні місяці для забезпечення фінансової стабільності в Україні та для діяльності місії ОБСЄ в нашій державі.

  У своєму зверненні до учасників конференції Міністр закордонних справ Японії Ф.Кісіда наголосив, що виклик, з яким стикається сьогодні Україна, є спільною проблемою для всього міжнародного співтовариства. Він відзначив, що виклики безпеці в Європі та Азії є спільними та неподільними, що підтверджує триваюча криза. Міністр закордонних справ Японії підтвердив позицію Уряду Японії щодо неприпустимості зміни статус-кво силою та примусом у міжнародних відносинах. ОБСЄ залишається важливим партнером Азії у сфері підтримання міжнародного миру та безпеки.