• In English
 • У Києві обговорили перспективи реалізації Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" в Україні у 2014 - 2015 роках
  опубліковано 16 червня 2014 року о 17:05

  16 червня 2014 р. у Клубі Кабінету Міністрів відбулось засідання круглого столу „Партнерство „Відкритий Уряд”: який план дій потрібен Україні?”

  У заході взяли участь Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак, заступник Постійного представника ПРООН в Україні Ініта Пауловіча, представники інститутів громадянського суспільства, представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, міжнародних організацій.

  Відкриваючи засідання, Остап Семерак зазначив, що метою проведення круглого столу є обговорення шляхів впровадження принципів відкритого урядування у діяльність органів виконавчої влади: „Перед нашим Урядом сьогодні стоїть амбітне завдання – визначити пріоритети реалізації Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд”, які будуть відповідати очікуванням суспільства і матимуть конкретний результат”.

  Учасники засідання за круглим столом обговорили проект плану заходів з реалізації Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд” в Україні                                                 у 2014 – 2015 роках, який передбачає заходи за напрямами:

    сприяння діяльності інститутів громадянського суспільства, їх участі у формуванні та реалізації державної політики, забезпечення доступу до публічної інформації;

    запобігання і протидія корупції;

    підвищення якості надання адміністративних та соціальних послуг;

    впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії.

  Засідання круглого столу „Партнерство „Відкритий Уряд”: який план дій потрібен Україні?” підсумувало серію публічних консультацій з громадськістю, проведених для обговорення проекту плану заходів з реалізації Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд”. Попередні зустрічі з громадськістю відбулися за підтримки Програми розвитку ООН в Україні у мм. Львові, Херсоні та Дніпропетровську. Крім того, представники громадськості мали можливість взяти участь в он-лайн обговоренні цього документу.

  Доопрацьований за результатами обговорення проект плану заходів буде затверджений Кабінетом Міністрів України.

   

  Довідково

   

  20 вересня 2011 р. в ході сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 країн-засновниць (Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Бразилія, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка) підписали декларацію Ініціативи „Партнерство „Відкритий уряд” (далі – Ініціатива).

  Ініціатива – це міжнародний проект, започаткований з метою об’єднання зусиль урядів країн-партнерів для виконання зобов’язань щодо підвищення доступності інформації про діяльність державних органів, залучення громадськості до формування та реалізації державної політики, впровадження високих стандартів професійної чесності в державному управлінні.

  Україна однією з перших підтвердила свою зацікавленість у реалізації Ініціативи, заявивши про приєднання до неї у 2011 році. Наразі до Партнерства приєдналися 65 країн.

  За дорученням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка реалізація Ініціативи в Україні координується Міністром Кабінету Міністрів                          Остапом Семераком.

  Докладніше про реалізацію Ініціативи можна дізнатися на урядовому веб-сайті „Громадянське суспільство і влада” (http://civic.kmu.gov.ua ) та офіційному веб-сайті Ініціативи в Україні (http://ogp.gov.ua ).