• In English
 • В Україні готується до затвердження Концепція інформаційної системи «Національний реєстр донорів в Україні»
  опубліковано 16 червня 2014 року о 15:14

  В Україні готується до затвердження Концепція інформаційної системи «Національний реєстр донорів в Україні».

  Відповідне рішення прийнято експертами профільної робочої групи, створеної при Держслужбі України соцзахворювань, які погодили план подальших дій щодо підготовки технічного завдання для закупівлі/розроблення Національного реєстру. Національний реєстр стане уніфікованою інформаційною системою, яка дозволить впорядкувати значний масив облікових та статистичних даних у сфері донорства, уникнути їх дублювання чи ускладнень в процесі обліку.

  Таким чином, буде створено єдиний механізм автоматизації діяльності служби крові, що поведе за собою оновлення технологічної інфраструктури, модернізацію регіонального програмного забезпечення та серверного парку, забезпечення комплексної системи захисту інформації.

  «В Україні досить гостро стоїть питання створення єдиної системи інформації щодо потреб, фактичних обсягів заготівлі і використання крові та її компонентів, якості донорства, даних про донорів та осіб, які відсторонені від донорства з різних причин, - зазначає заступник Голови Держслужби України соцзахворювань та голова профільної робочої групи з розробки Національного реєстру Олена Єщенко. – Національний реєстр покликаний стати джерелом якісної інформації про використання та розвиток донорських ресурсів, запасів донорської крові та її продуктів. Крім того, за рахунок уніфікованості системи значно оперативнішим стане обмін інформації між спеціалістами служби крові. Це зменшить витрати часу медичного персоналу на пошук і доступ до необхідної інформації про донора, продукти крові, а також на роботу з паперовими медичними документами й підготовку звітно-облікових форм».

  Національний реєстр стане комплементарним до інформаційних систем чи баз даних, зокрема, електронному реєстру пацієнтів та реєстрам даних на локальному рівні.

  Удосконалення роботи комп’ютерної системи управління інформацією для Національного реєстру здійснюватиметься на основі кращих міжнародних практик, оскільки базується на рекомендаціях експертів міжнародного проекту з безпеки крові в Україні, що здійснюється Американським міжнародним альянсом з охорони здоров’я (АМАОЗ).

  Оновлення технічної та технологічної платформи забезпечуватиметься проектом «Підтримка системи моніторингу й оцінки МОЗ України», виконавцем якого є Держслужба України соцзахворювань. За компонентом «Безпека донорської крові» в рамках проекту здійснюється співпраця з Київською, Рівненською, Луганською обласними станціями переливання крові. Ці активності дозволяють вивчити практичні регіональні аспекти в процесі збору, збереження, оброблення та передачі даних про донорів, донорську кров, її компоненти та препарати. Активно триває підготовка до запровадження системи штрих-кодування у закладах охорони здоров’я, які займаються підготовкою, зберіганням та переробкою донорської крові. На сьогодні в рамках проекту триває підготовка технічного завдання з розробки і впровадження програмного забезпечення для системи штрих-кодування у пілотних регіонах.

  Крім цього, в рамках робочої групи з питань розробки Національного реєстру донорів крові та її компонентів заплановано роботу в напрямку приведенню нормативно-правової бази служби крові до міжнародних стандартів для забезпечення якості донорської крові.