• In English
 • Це не питання газу, а план Росії по знищенню України, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 16 червня 2014 року о 13:23

  Поведінка представників російського «Газпрому» на учорашніх переговорах «є частиною розробленого плану, який почався з анексії Криму, терористів в Донбасі, постачання зброї Росією і відправки російських бандитів на територію України», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в понеділок, 16 червня.

  «Газова агресія, економічний тиск, адже сьогодні Росія заборонила ввезення української аграрної продукції на територію Росії, фінансовий тиск. І основнезрив будь-якого мирного процесу», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Говорячи про учорашні переговори, він відзначив єдність позиції Європейського Союзу, Європейської Комісії та України в газовому питанні: «Україна пішла на всі компромісні пропозиції, які були напрацьовані нашими європейськими партнерами. Тому що ми, на відміну від Росії, усвідомлюємо відповідальність за енергетичну безпеку України і Європейського Союзу».

  Проте, наголосив Арсеній Яценюк, російська сторона «відмовилась від будь-яких пропозицій, які базувались виключно на ринковому принципі і не мали дискримінаційних і політично мотивованих вимог, які виставляє Росія».

  Він нагадав, що Україна виплатила російській стороні суму, яка є безспірною в розрахунках між «Нафтогазом» і «Газпромом», у розмірі 786 мільйонів доларів США - за ціною 268 доларів за тисячу кубічних метрів газу, встановленою на перший квартал цього року: «Ми готові були провести подальші розрахунки за умови підписання угоди і прийняття рішення про подальші відносини між Україною і Росією щодо газового питання».

  «Але це не газ. Цезагальний план Росії по знищенню України. Цеще один етап російської агресії проти української держави і української незалежності», - наголосив він.

  За словами Арсенія Яценюка, план Росії був абсолютно зрозумілий: «Заявити, що тимчасово ціна з 268 доларів виросла майже до 500, а потім тимчасово встановити 385. А в листопаді-грудні російський уряд повинен був би заявити: ми передумали. План чіткий, зрозумілий, вони до цього готувалися і тягнули час, щоб затягнути нас в зиму і поставити в ситуацію, в яку вони ставили Україну вже двічі. Третій раз не пройде», - сказав Арсеній Яценюк.

  «Ми не будемо дотувати російський «Газпром». Українці не будуть витягувати з кишені 5 мільярдів доларів США на рік на те, щоб Росія купувала за ці гроші зброю, танки, літаки і бомбила українські території», - сказав Арсеній Яценюк.

  «Ми продемонстрували всьому світу, що були готові до компромісу. Спільний компроміс, напрацьований Європейською Комісією і Україною, був відкинутий росіянами виключно з політичних мотивів. Усе, що пропонувалося нами, - це не те що ринково, а й прибутково, в тому числі й для російського «Газпрому», - наголосив Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк повідомив, що 17 червня виступить із цього питання в Парламенті України.