• In English
 • Схвалено проект змін до угоди між урядами України та Польщі про навчання громадян України в Європейському колегіумі
  опубліковано 12 червня 2014 року о 16:36

  11 червня 2014 року на засіданні Уряду прийнято розпорядження «Про схвалення проекту Протоколу про внесення змін до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про навчання громадян України в Європейському колегіумі в Натоліні від 25 листопада 2009 року».

  Цей нормативно-правовий акт розроблено в межах виконання Протоколу про наміри прем’єр-міністрів України та Республіки Польща щодо співробітництва в питанні вдосконалення системи інституційного забезпечення європейської інтеграції України, підписаного у м. Київ 28 березня 2008 року.

  У контексті реалізації політики європейської інтеграції, в Україні виникла нагальна необхідність створення потужного кадрового потенціалу для цілей успішної імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, підписання якої планується наприкінці червня ц.р.

  Угода надає Уряду України можливість направляти до Європейського колегіуму в Натоліні (Польща) на 10-місячне підвищення кваліфікації у сфері європейської інтеграції до 10 українських громадян щорічно.

  Метою прийняття документа є схвалення Протоколу про внесення змін до Угоди, якими вдосконалюються процедури відбору кандидатів на навчання, а також визначаються нові контактні органи сторін у зв’язку з відповідними інституційними змінами.

  Зокрема, підписання Протоколу дозволить долучити до роботи Конкурсного комітету з відбору кандидатів на навчання в Колегіумі представників профільних вищих навчальних закладів та представників Міністерства закордонних справ України.

  Водночас, у зв’язку з передачею польською стороною функцій контактного органу Міністерству закордонних справ Польщі, даним розпорядженням контактним органом від української сторони також призначається Міністерство закордонних справ України.

  Проект розпорядження розроблено Міністерством закордонних справ та погоджено Міністерством юстиції, Міністерством освіти і науки, Міністерством фінансів і Міністерством економічного розвитку і торгівлі.