• In English
 • Міндоходів веде посилену боротьбу як із зовнішніми чинниками, так і всередині самих органів
  опубліковано 16 червня 2014 року о 12:55

  Заступник Міністра доходів і зборів Володимир Хоменко запевнив, що сьогодні Міндоходів веде посилену боротьбу як із зовнішніми чинниками, що досі чинять тиск на бізнес, так і всередині самих органів.

  «Цього року було відкрито 3 тисячі 756 кримінальних проваджень, що вдвічі менше, аніж торік. Акцент робили на злочинах із значними збитками. Минулого року розслідувались факти несплати податків на суму 2,2 млрд. гривень. Натомість цього року – на 3,5 млрд. гривень. І вже на сьогодні відшкодовано до бюджету 2 млрд. 600 тисяч гривень, що практично удвічі більше за минулий рік», - повідомив він.

  Заступник Міністра розповів, що цього року вже було закрито близько 1,5 тисяч кримінальних проваджень. Більше 60% з них закриті у березні-травні, за наслідками проведення інвентаризації кримінальних проваджень. Більшість із цих справ мали ознаки тиску на бізнес. Натомість є питання до закриття 563 проваджень в січні-лютому цього року, щодо яких прокуратура перевіряє законність рішень.

  «Ці результати діяльності підрозділів фінансових розслідувань підтверджують, що системний протиправний тиск на бізнес припинено», - запевняє Володимир Хоменко.

  Не меншу увагу приділяють підрозділи фінансових розслідувань тіньовим схемам. Сьогодні більше третини економіки перебуває в тіні, що призводить до щомісячного недоотримання 2,2  млрд. грн. ПДВ та 2,1 млрд. грн. податку на прибуток - від діяльності конвертаційних центрів; 1,2 млрд. грн. ПДВ за рахунок заниження митної вартості товарів від схем «сірого імпорту» і товарної контрабанди; 200 млн. грн. акцизного податку (ще на початку року в тіньовому секторі реалізовувалося 20-25 млн. пляшок контрафактної горілки).

  «Ми виявили та розпочали досудові розслідування щодо 17 конвертаційних центрів, які проконвертували понад 2 мільярда гривень. Ліквідовано центр конвертації, який діяв на базі «Реал Банку» та «Брокбізнесбанку». Обсяг проконвертованих коштів склав більше 15,5 млрд. гривень. На рахунках підприємств арештовано 604 млн. гривень», - повідомив заступник міністра.

  В результаті перевірки, яку здійснив підрозділ фінансових розслідувань стосовно мобільного оператора, до бюджету донараховано та сплачено 30 млн. грн. податків та санкцій.

  Також, 21 травня у Дніпропетровській області слідчі припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, загальний обсяг проконвертованих коштів якого склав понад 330 мільйонів гривень.

  «А буквально днями, 11 червня, ліквідували злочинну схему розкрадання бюджетних коштів - під час проведення тендерних процедур, на загальну суму 1 млрд. грн. (а це - чверть річного бюджету Дніпропетровська). Організатором схеми виявився заступник міського голови Дніпропетровська, який за право освоєння бюджетних коштів отримував «відкати» до 30%», - розповів Володимир Хоменко. Вже встановлено 12 суб’єктів, які були задіяні у схемі розкрадання бюджетних коштів. На їх рахунках заблоковано 1,7 млн. гривень. Заступника міського голови Дніпропетровська арештовано, а його спільника взяли під домашній арешт.

  Також нове керівництво Міндоходів оголосило війну податковим ямам та боротьбу з розкрадання ПДВ. Організоване відпрацювання 11 схем ухилення від податків із загальною сумою схемних операцій більше 8,5 млрд. гривень, з яких 5,9 млрд. грн., або 71 %, вже перебувають під кримінальними провадженнями.