• In English
 • Володимир Хоменко: Тиск на бізнес ми припинили
  опубліковано 13 червня 2014 року о 19:25

  Тиск на бізнес ми припинили. Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко на розширеному засіданні Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України.

  Володимир Хоменко запевнив, що сьогодні Міндоходів веде посилену боротьбу як із зовнішніми чинниками, що досі чинять тиск на бізнес, так і всередині самих органів.

  "Цього року було відкрито 3 тисячі 756 кримінальних проваджень, що вдвічі менше, аніж торік. Акцент робили на злочинах із значними збитками. Минулого року розслідувались факти несплати податків на суму 2,2 млрд. гривень. Натомість цього року – на 3,5 млрд. гривень. І вже на сьогодні відшкодовано до бюджету 2 млрд. 600 тисяч гривень, що практично удвічі більше за минулий рік, - повідомив він.

  Заступник Міністра розповів, що цього року вже було закрито близько 1,5 тисяч кримінальних проваджень. Більше 60% з них закриті у березні-травні, за наслідками проведення інвентаризації кримінальних проваджень. Більшість із цих справ мали ознаки тиску на бізнес. Натомість є питання до закриття 563 проваджень у січні-лютому цього року, щодо яких прокуратура перевіряє законність рішень.

  "Ці результати діяльності підрозділів фінансових розслідувань, підтверджують, що системний протиправний тиск на бізнес припинено", - запевнив Володимир Хоменко.

  Не меншу увагу приділяють підрозділи фінансових розслідувань тіньовим схемам. Сьогодні більше третини економіки перебуває в тіні, що призводить до щомісячного недоотримання 2,2 млрд. грн. ПДВ та 2,1 млрд. грн. податку на прибуток - від діяльності конвертаційних центрів; 1,2 млрд. грн. ПДВ за рахунок заниження митної вартості товарів від схем «сірого імпорту» і товарної контрабанди; 200 млн. грн. акцизного податку (ще на початку року в тіньовому секторі реалізовувалося 20-25 млн. пляшок контрафактної горілки).

  "Ми виявили та розпочали досудові розслідування щодо 17 конвертаційних центрів, які проконвертували понад 2 мільярда гривень. Ліквідовано центр конвертації, який діяв на базі «Реал Банку» та «Брокбізнесбанку». Обсяг проконвертованих коштів склав більше 15,5 млрд. гривень. На рахунках підприємств арештовано 604 млн. гривень", - повідомив заступник Міністра.

  Унаслідок перевірки, яку здійснив підрозділ фінансових розслідувань стосовно мобільного оператора, до бюджету донараховано та сплачено 30 млн. грн. податків та санкцій.

  Також, 21 травня у Дніпропетровській області слідчі припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, загальний обсяг проконвертованих коштів якого склав понад 330 мільйонів гривень.

  Також нове керівництво Міндоходів оголосило війну податковим ямам та боротьбу з розкрадання ПДВ. Організоване відпрацювання 11 схем ухилення від податків із загальною сумою схемних операцій більше 8,5 млрд. гривень, з яких 5,9 млрд. грн., або 71 %, вже перебувають під кримінальними провадженнями.