• In English
 • Мін'юст звернувся до Європейського суду з прав людини з приводу викрадення дітей-сиріт у місті Сніжне
  опубліковано 13 червня 2014 року о 16:08

  Міністерство юстиції спільно з правозахисниками звернулося до Європейського суду з прав людини щодо викрадення та незаконного вивезення до Російської Федерації дітей-сиріт. Окрім того, Україна дала Росії 48 годин, щоб повернути викрадених дітей. Про це під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

  «Вчора відбувся інцидент, пов'язаний з викраденням дітей-сиріт терористами у м. Сніжному. За нашою оперативною інформацією, вони знаходяться у місті Донецьк Ростовської області Російської Федерації. Міністерство юстиції спільно з правозахисниками підготувало та подало заяву до ЄСПЛ у порядку, визначеному 39 Правилом Конвенції «Про захист прав людини», а саме - вжиття негайних заходів у випадку існування загрози для життя, прав та свободи людини», - повідомив Павло Петренко.

  За словами Міністра юстиції, дії російської сторони порушують низку міждержавних та міжнародних угод та конвенцій.

  «Ми звернулися до Російської Федерації із заявою, де зазначаємо, що російська сторона, окрім Конвенції про права людини, порушила низку міжнародних договорів, що стосуються зобов’язань держави не здійснювати заходів щодо насильницького  вивезення осіб та співробітництва з терористами. Мова йде, зокрема, про Конвенцію ООН щодо захисту прав дітей та Декларації Генеральної Асамблеї ООН щодо протидії насильницькому вивезенню людей», - зазначив очільник Мін’юсту.

  Павло Петренко наголосив, що у цій заяві Україна дає чіткий сигнал компетентним органам Російської Федерації повернути викрадених дітей-сиріт через дипломатичні канали.

  «Якщо російські посадовці не хочуть увійти в історію разом з азійськими та африканськими диктаторами, які, окрім військових злочинів, займалися викраденням мирного населення і дітей, то у них є 48 годин для того, щоб передати українських дітей-сиріт нашому Генеральному Консулу, який зараз знаходиться у Ростовській області. Ми очікуємо до кінця дня реакції компетентних органів РФ», - резюмував Павло Петренко.