• In English
 • Міністр освіти і науки поспілкувався з освітянами Житомирщини
  опубліковано 13 червня 2014 року о 16:56

  «Нормальне суспільство завжди переймається своєю системою освіти», - зазначив Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час лекції в рамках проекту «Вільний університет», яка відбулася в приміщенні Житомирської обласної державної телерадіокомпанії.

  У зустрічі взяли участь учителі та викладачі, які приїхали з різних районів області; школярі та студенти, які ставили запитання не менш активно за своїх педагогів; а також перший заступник Голови Житомирської обласної ради Володимир Арешонков та заступник Голови – керівник апарату Житомирської облдержадміністрації Ірина Супрун.

  За словами Міністра Сергія Квіта, реформа галузі освіти передбачає три складові: законопроекти «Про вищу освіту», «Про освіту» та «Про науку і наукову діяльність». У системі середньої освіти ще багато питань, які потребують системного підходу та вивчення, обговорення з експертами. Планується створення органу при Міністерстві, на зразок незалежної експертної ради, котрий буде рекомендувати та рецензувати підручники для шкіл. Адже останні редакції багатьох підручників мають чимало помилок різного характеру.

  Найбільше уваги Сергій Квіт приділив роз’ясненню законопроекту «Про вищу освіту». За словами Міністра, вища освіта визначає  рамки для середньої. У реформуванні вищої освіти є три найважливіших аспекти: запровадження в університетах академічної, організаційної та фінансової автономії; інтеграція освіти і науки; поглиблене вивчення англійської мови.

  «В українському суспільстві є феномен – наші випускники ВНЗ є дуже конкурентоздатними. Вони знають та вміють те, чому їх не навчали в університетах», - зазначив Міністр освіти і науки.

  Серед завдань номер один в реформуванні вищої освіти Сергій Квіт називає наукові дослідження: «Навчальний процес має бути організований довкола наукових досліджень».

  В Україні є понад 800 вищих навчальних закладів, з яких більше 200 – університети. На думку Міністра освіти і науки, Україна економічно може дозволити собі не більше 40 університетів.

  У підсумок зустрічі із житомирськими освітянами Сергій Квіт подякував за слушні запитання та закликав до активного обговорення та пропозицій всіх аспектів у галузі освіти.