• In English
  • Олександр Сич: Створення умов для розвитку культури має бути пріоритетом влади
    опубліковано 13 червня 2014 року о 15:26

    «Сильна позиція України у світі неможлива без консолідації суспільства, об’єднання навколо віковічних цінностей, які визначають нашу ідентичність та індивідуальність серед інших світових націй. Усі ці цінності й об’єднавчий потенціал несе в собі наша культура», - заявив Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич, відкриваючи семінар «Культурна політика в діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», що проходив у Національній академії державного управління під патронатом Віце-прем’єра.

    Першорядність культурної, та й у цілому гуманітарної, політики має усвідомити усе суспільство, і передусім представники органів влади. «Потрібні не лише регулярні освітні програми для держслужбовців щодо ролі та значення культури – потрібно переконати чиновників, які звикли все оцінювати за матеріальними критеріями, що культуру не треба вимірювати – її потрібно апріорі підтримувати як основу суспільства. Якщо не сформуємо в них такого ставлення до культури – гуманітарна галузь не виживе», - наголосив Олександр Сич.

    Разом із тим необхідна докорінна зміна підходів до розвитку культури. «Як свідчить світова практика, ми маємо відмовитися від централізованого управління культурою, бо воно лише заводить нас у глухий кут тоталітарного способу мислення. Культурою не треба управляти – слід створювати умови для її розвитку. Звісно, реформування цих підходів неможливе без децентралізації влади в країні загалом», – підсумував Віце-прем’єр-міністр.