• In English
 • Цього року посівна кампанія пройшла успішно, - Ігор Швайка
  опубліковано 13 червня 2014 року о 15:00

  При проведенні весняно-польових робіт труднощі були пов’язані зі здороженням вартості пального. Для їх подолання Мінагрополітики вживалися заходи для стабілізації цін. Так, аграрним фондом зменшено мінімальні партії зерна при оформленні форвардних контрактів, завдяки чому кошти для закупівлі пального, мінеральних добрив та насіння можуть отримувати навіть дрібні сільськогосподарські товаровиробники. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка.

  «У нас були деякі сумніви щодо посівних робіт на південному сході однак можна сказати, що тут проблеми не критичні. Так в господарствах Донецької області засіяно 99% прогнозованих площ ярих зернових культур, в Харківській – 96% і лише у Луганській області ситуація дещо гірша (засіяно 80% до прогнозу). Погодні умови сприяли тому, що більше 90% площ озимих зернових вийшли із перезимівлі у доброму та задовільному стані, а вологий та помірно теплий травень зумовив нормальну вегетацію та формуванню непоганого врожаю більшості сільськогосподарських культур. Ми сподіваємося отримати добрий урожай і я переконаний, що жодних проблем із продовольством в поточному році не буде», - зазначив Міністр. 

  Довідково:

  І. Хід польових робіт

  Посів. За оперативними даними регіонів ярі зернові та зернобобові культури (з кукурудзою) при прогнозі 8,1 млн. га посіяні на площі 7,7 млн. га (96% до прогнозу), в тому числі:

  - завершено посів ранніх ярих зернових на площі близько 2,6 млн га; 

  - кукурудза на зерно посіяна на площі 4797 тис. га (97% прогнозу);

  - гречка – на 140 тис. га (85% прогнозу);

  - просо – на 96 тис. га (88% прогнозу);

  - посів рису проведено на площі 10 тис. га, або 42% до прогнозу  (з урахуванням прогнозу по АР Крим, де розміщено понад 50% площ).

  Посів цукрових буряків проведено на площі 333 тис. га, що становить 101% прогнозу.

  Соняшник посіяний на площі 4764 тис. га, або 105% прогнозу.

  Соя – на 1699 тис. га, або 101% прогнозу.

  Збирання. В Миколаївській та Одеській областях розпочато збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яке проведено на площі 6,4 тис. га, при врожайності 25,9 ц/га (у 2013 р. – 27,0 ц/га), зібрано 16,7 тис. тонн зерна нового врожаю в тому числі:

  -  озимого ячменю обмолочено 6,3 тис. га, при врожайності 26,2 ц/га та намолочено – 16,6 тис. тонн;

  -  озимої пшениці обмолочено 0,1 тис. га, при врожайності  10,0 ц/га, намолочено – 0,1 тис. тонн.

  ІІ. Стан посівів сільськогосподарських культур

  Ранні зернові культури (озима пшениця, озимий ячмінь), а також озимий ріпак знаходяться у фазі дозрівання.

  Кукурудза в залежності від строків сівби, знаходиться у фазах появи сходів та листоутворення.

  Цукровий буряк. На ранніх посівах триває ріст кореня та розпочалося змикання рослин у рядках, на пізніх посівах триває листоутворення.

  Соняшник. На більшості площ посівів цієї культури утворюються суцвіття, на пізніх посівах триває листоутворення.

  В цілому стан і розвиток сільськогосподарських культур проходить задовільно, за винятком окремих регіонів, зокрема Львівської області, де внаслідок несприятливих погодних умов було пошкоджено та знищено посіви сільськогосподарських культур.

   

  ІІІ. Структура посівних площ

  За прогнозними даними посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2014 року очікується на рівні 27,7 млн. гектарів, що на рівні минулого року, в тому числі: ярих зернових 8,1 млн. га,  технічних – 7,7 млн. га,  з них цукрових буряків 333 тис. гектарів, що на 13% більше проти минулого року.