• In English
 • В Мінкультури обговорили роль музеїв у процесі активних суспільних трансформацій
  опубліковано 13 червня 2014 року о 11:55

  У Міністерстві культури України обговорили роль музеїв у процесі активних суспільних трансформацій. До круглого столу долучились Перший заступник Міністра культури України Олеся Островська-Люта та  Елейн Ґуріан - музейний експерт, лектор та викладач музеології у США, Швеції, Аргентині, Великобританії та Італії, представники Мінкультури, Головного управління культури в місті Києві та культурний аташе Посольства США Ендрю Пол.

  Серед іншого учасники засідання підняли питання щодо важливості злагодженої роботи у зібранні та збереженні свідчень, інформації та артефактів, пов’язаних з подіями на Майдані. Олеся Островська-Люта повідомила, що у цьому напрямку працює робоча група, яку очолює Микола Яковина та Володимир В’ятрович. Вони координують збір артефактів, що мають стосунок до «Революції гідності», а Елейн Ґуріан наголосила, варто об’єднувати зусилля і з простими громадянами, які також цим займаються. 

  Експерти також обговорили різні концепції музеєфікації отриманих об'єктів, трансформації сучасних подій в історичний контекст. Елейн Ґуріан зазначила - варто брати до уваги і той аспект, що музеєфікація торкається і питання трансформації міського простору. Учасники круглого столу дійшли висновку, що дані питання потребують подальшого обговорення та згуртованої роботи задля досягнення максимальних культурологічних результатів.

  Представники музейної спільноти також підкреслили важливість освітньої та громадської функції музеїв.  Адже ті існують не лише для збереження та експонування об’єктів, але й мають бути центрами громадського розвитку.