• In English
 • Мін'юст ініціює низку розслідувань щодо звільнення Лозінського, - Павло Петренко
  опубліковано 12 червня 2014 року о 18:57

  Міністерство юстиції звернулося до правоохоронних органів, ГПУ, Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо розслідування дій судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області Сергія Вознюка у справі звільнення від відбування покарання Віктора Лозінського, екс-депутата, засудженого за вбивство. Також на час проведення службового розслідування від справ відсторонений голова Бориспільської виправної колонії № 119, де відбував покарання Віктор Лозинський. Про це повідомив Міністр юстиції України ПавлоПетренко.

  «Ми маємо дуже дивне рішення Бориспільського міськрайонного суду. Це черговий приклад того, наскільки хворою є наша судова система. Голова Бориспільського міськрайонного суду Сергій Вознюк «творчо» підійшов до питання звільнення Віктора Лозінського з місць відбування покарань. Попри наявність негативних висновків медиків з Пенітенціарної служби, які зазначили, що Лозінський може спокійно перебувати в місцях позбавлення волі, цей суддя призначив окрему «незалежну» експертизу, яка дала йому можливість звільнити особу, що здійснила умисне вбивство», –  зазначив Павло Петренко.

  Міністр повідомив, що звернувся до правоохоронних органів з вимогою провести окреме розслідування дій відповідного судді та службових осіб, причетних до незаконного звільнення Віктора Лозінського. За словами Павла Петренка, на рішення судді прокуратура подала апеляцію, таким чином рішення не мало вступити в дію.

  «За дорученням керівництва держави нами подані подання щодо притягнення цього судді до відповідальності. Я також звернувся до Генерального прокурора щодо проведення перевірки та можливого порушення кримінального провадження відносно всіх службових осіб, що були причетні до спроби незаконного звільнення Лозінського», –  повідомив Міністр.

  За його словами,правоохоронні органи повинні провести перевірку дій службових осіб суду на предмет можливого підлогу та підробки документів.

  «Нагадаю, що прокуратура подала апеляцію на вчорашнє рішення судді, але хтось почав швидко його виконувати, не дивлячись на те, що рішення не вступило в силу. Також ми звернулися до Генеральної прокуратури з проханням провести перевірку медичних «експертів», що дали можливість ухвалити відповідне рішення», –  наголосив очільник Мін’юсту.

  Павло Петренко також зазначив, що Міністерство юстиції проводить службове розслідування щодо керівництва Бориспільської виправної колонії № 119, де відбував покарання Лозінський. На час проведення службового розслідування голова колонії від справ відсторонений.

  Окрім того Міністр повідомив,що робота над судовою реформою має бути максимально прискорена, оскільки проблема очищення судового корпусу є вкрай важливою для суспільства.

  «Хочу нагадати, що Закон «Про відновлення довіри до судової системи» було ухвалено, але норми про повну переатестацію і зміну персонального складу суддівського корпусу, що були запропоновані в урядовому законопроекті, на жаль, не були підтримані Верховною Радою при прийнятті цього закону в цілому. Нам треба повернутися до цього питання. Міністерство юстиції вже зараз готове включитися до процесу розробки відповідних реформ у рамках міжвідомчої робочої групи», –  резюмував Павло Петренко.