• In English
 • МВС: Людей зі сходу готові прийняти практично усі області України
  опубліковано 12 червня 2014 року о 18:47

  Наразі уже розпочав роботу міжвідомчий координаційний штаб, який створений Урядом задля забезпечення тимчасового переселення мирного населення із території, де діють терористичні угруповання. Триває робота над створенням транзитного пункту. Про це повідомляє Радник Міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк.

  За словами Радника, зараз відпрацьовуються технічні питання щодо організації транзитного пункту, через який будуть проходити усі тимчасово переміщені громадяни. Першочергова задача цього пункту – ідентифікація тих громадян, які проходитимуть через блок-пост на територію інших областей, а також усіляке їм сприяння та подальше розміщення.

  - Людям похилого віку, а також хворим буде надана медична допомога, будуть постійно чергувати машини швидкої допомоги. А у разі необхідності, хворих будуть доставляти до лікарень. Окрім цього, прийнято рішення про створення спеціального пункту для родин із маленькими дітьми, де вони матимуть можливість нормального догляду та відповідні санітарні умови – зазначив Зорян Шкіряк.

  В найближчі дні представники штабу виїжджають в зону антитерористичної операції і там уже на місці будуть вирішувати, де найзручніше буде розмістити такий пункт. Попередньо, це напрямок до Красного Лиману. Усю інформацію громадянам повідомлять через засоби масової інформації та листівки.

  Представник МВС наголосив на тому, що у цьому процесі вкрай важлива ідентифікація, так як є небезпека того, що під виглядом мирних громадян на територію інших областей можуть потрапляти диверсанти.

  Активну участь у цій роботі буде приймати Державна Міграційна служба, яка бере на себе ідентифікацію осіб, а у разі втрати документів, зобов’язується виготовити їх уже в тому місці, куди люди тимчасово переїдуть. В свою чергу Міністерство фінансів та Міністерство соціальної політики зобов’язуються здійснювати усі соціальні виплати тим громадянам, які будуть переміщатися на інші території.

  Сьогодні людей із зони конфлікту готові прийняти практично усі області України. Це Харківська, Черкаська, Кіровоградська, Київська, Івано-Франківська області та інші. Усі дії будуть чітко відпрацьовані із облдержадміністраціями та з відповідними їх службами.

  - Ми прекрасно розуміємо, що мова йде не про десятки, не про сотні людей, а про тисячі, а, можливо, і про десятки тисяч. Важливу допомогу нам надає місія ООН в Україні, а також громадські активісти, які сьогодні беруть активну участь у координації роботи штабу із волонтерськими групами, що працюють на сході. Ми маємо досягнути того, щоб цей механізм був чіткий, злагоджений, а саме головне, ефективний, - підкреслив Зорян Шкіряк.