• In English
 • Сергій Квіт зустрівся з делегацією Федерального міністерства освіти і досліджень Німеччини
  опубліковано 12 червня 2014 року о 12:42

  12 червня відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Сергія Квіта з делегацією Федерального міністерства освіти і досліджень Федеративної Республіки Німеччина.

  Делегацію очолив заступник генерального директора департаменту міжнародного співробітництва в освіті та наукових дослідженнях, міністеріаль-диригент пан Максиміліан Метцгер. Окрім його колег із міністерства та Міжнародного бюро міністерства при Аерокосмічному центрі, у складі делегації – представники німецьких установ із підтримки  науки та освіти та наукових організацій: Німецької служби академічних обмінів (ДААД), фонду ім. Александера фон Гумбольдта, Німецького Наукового Товариства, Конференції ректорів Німеччини, Товариства Макса-Планка.

  Німецька сторона виступила ініціатором зустрічі з огляду на політичні та інституційні зміни як в Україні, так і в Міністерстві освіти і науки.

  Сторони обговорили майбутню співпрацю та потенційні інструменти кооперації між двома міністерствами.

  За словами Максиміліана Метцгера, Німеччина відчуває необхідність допомогти Україні у перехідний період. Зокрема, ФРН готова надавати експертну допомогу з питань розробки законодавства по науці та дослідженням, мобільності українських науковців та загалом інтернаціоналізації української науки.

  Під час зустрічі німецькі колеги зазначили, що в Україні відчутною є відірваність бізнесу та індустрії від освіти. Німецька сторона готова проводити відповідні навчання та семінари з побудови ефективних комунікацій та зв’язку між випускниками навчальних закладів та роботодавцями.

  Сторони домовилися, що МОН залучатиме німецьких експертів для надання консультацій Міністерству та Національній академії наук з низки найактуальніших питань. 

  Під час візиту німецька делегація планує робочі зустрічі в Національній академії наук, а також білатеральні зустрічі на рівні організацій з підтримки науки та освіти.