• In English
 • Ситуація на сході України не може не впливати на вітчизняну економіку, - Павло Шеремета
  опубліковано 11 червня 2014 року о 11:40

  Ситуація, яка склалася в Донецькій та Луганській областях, безумовно негативно впливає на українську економіку, повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета у спілкуванні з журналістами перед початком засідання Уряду в середу.

  «Тенденції, які зараз відбуваються, очевидно не є добрі. Тобто, ми прогнозували мінус 3% (спад ВВП України за підсумками 2014 року), і це було в березні місяці, очевидно, що ситуація змінилася з березня по червень. Світовий банк та МВФ трішки пізніше озвучили свої прогнози, ЄБРР ще пізніше і вони вже враховують ті негативні тенденції, які відбуваються на сході України», - зазначив Міністр, коментуючи новий прогноз Світового банку щодо перспектив української економіки, згідно з яким спад ВВП України в 2014 році очікується на рівні 5%.

  В той же час Павло Шеремета підкреслив, що новообраним Президентом України були озвучені наміри стабілізувати ситуацію в східних областях, що є певним позитивним сигналом для економіки.

  «Президент намагається активно діяти, щоб мінімізувати, перш за все, ескалацію, максимізувати мир і спокій і, відповідно, з позитивними наслідками для економіки», - зазначив очільник Мінекономрозвитку.