• In English
 • Держпідприємництво та Німецька консультативна група обмінялися досвідом з розвитку та підтримки бізнесу
  опубліковано 10 червня 2014 року о 19:25

  10 червня 2014 року відбулася зустріч керівництва Держпідприємництва з представниками Німецької консультативної групи.

  Експерт з питань підтримки та розвитку підприємництва Німецької консультативної групи з питань економічних реформ в Україні доктор Александр Кнут зазначив, що Німецька консультативна група займається підтримкою українського бізнесу близько 20 років.

  Німецька консультативна група робить постійний моніторинг процесу реформ в Україні та надає рекомендації регулюючим відомствам, зокрема, з питань розвитку та підтримки малого та середнього підприємництва (МСП).

  Тож, метою зустрічі були обмін досвідом з розвитку та підтримки бізнесу, а також обговорення перспективи співпраці.

  Окрему увагу учасниками було приділено моніторингу розвитку МСП.

  Доктор Александр Кнут повідомив, що частка МСП у валовому внутрішньому продукті Німеччини складає 50%. У той же час, як в Україні цей показник майже в чотири рази нижчий.

  При цьому доктор Александр Кнут  додав: «Замість того, щоб дивитися на саму частку малого та середнього бізнесу в економіці Німеччини, ми звертаємо увагу на динаміку зростання компаній».

  Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімков зазначив, що відомство наразі працює над створенням системи моніторингу МСП, щоб виявляти механізми, які стримують або ж сприяють розвитку бізнесу.

  «Моніторинг потрібен не заради самого моніторингу. Важливим є саме використання висновків проведеного моніторингу», – наголосив Олександр Потімков.

  У багатьох країнах підтримкою МСП займаються міністерства з питань економічної політики. В Україні Мінекономрозвитку забезпечує формування державної політики з питань розвитку підприємництва. Держпідприємництво, у свою чергу, реалізує державну політику у цій сфері. Служба вважає міністерство занадто бюрократизованим та вимагає від регулятора спрощення регулювання у сфері своєї діяльності.

  «Ми за «розумне» регулювання, без надмірних бюрократичних чинників, ефективне та без зайвих навантажень в часі та грошах на бізнес», – виділив Олександр Потімков.

  Олександр Потімков звернув увагу, що проблемою розвитку МСП в Україні є відсутність ринків збуту. На сьогодні, актуальними лишаються питання підтримки МСП з обмеженим державним фінансуванням та пошук ніш для українських підприємців як на вітчизняному, так і на європейському ринках.

  Зі сторони Німецької консультативної групи та Держпідприємництва України засвідчено взаємну налаштованість до налагодження співпраці України та Німеччини у сфері розвитку та підтримки МСП. Держпідприємництво виступило ініціатором укладення угоди про співпрацю.