• In English
 • Червневі пенсії фінансуються за поденним графіком
  опубліковано 10 червня 2014 року о 17:34

  Понад 20 громадян звернулися сьогодні на пряму телефонну лінію Кабінету Міністрів України, в якій взяла участь заступник Голови правління Пенсійного фонду України Валентина Никитенко.  Серед запитань, які звучали найчастіше, – порядок призначення та перерахунку пенсій, врахування  пільгового стажу, а також   виплата пенсій у Донецькій та Луганській областях. 

   На брифінгу для журналістів, що відбувся перед початком прямої телефонної лінії, Валентина Никитенко розповіла про  оперативні підсумки роботи  Пенсійного фонду України за січень – травень  2014 року  та стан  фінансування червневих пенсій.

  Вона наголосила,  що Пенсійний фонд України забезпечує виплату пенсій та грошової допомоги відповідно до графіка поденного фінансування, погодженого на червень. Станом на 6 червня виплати профінансовано в сумі 7,1 млрд. грн., що становить  34,8 % місячної потреби в коштах  (20,5 млрд. гривень).

  Виплата пенсій у Донецькій та Луганській областях забезпечується з урахуванням ситуації, яка склалася у цих регіонах. Зокрема, у Донецькій області виплату забезпечено на 32,7 %  (0,9 млрд. грн., місячна потреба – 2,6 млрд. грн.), у Луганській – 34,8 %   (0,5 млрд. грн., місячна потреба –  1,3 млрд. гривень).

  Наповнення пенсійного бюджету у січні – травні здійснювалося за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

  Загалом за січень – травень 2014 року до Пенсійного фонду надійшло 104,5 млрд. грн. З них власні надходження становлять 66,4 млрд. грн. (63,5%), що на 0,4 млрд. грн. більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

  З Державного бюджету України на фінансування пенсійних програм надійшло 34,9 млрд. грн., що відповідає плановому показнику на цей період.

  На покриття тимчасових касових розривів, пов’язаних із виплатою пенсій, за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку протягом січня-травня залучалися позики на загальну суму 16,8 млрд. грн., які після надходження коштів погашалися. Залишок неповернутих сум позикових коштів на 01.06.2014 становить лише 0,8 млрд. гривень, або менше 5%.

  Загальна сума видатків Фонду за п'ять місяців 2014 року становила     104,5 млрд. грн. Це на 0,8 млрд. грн. більше, ніж за відповідний період торік.