• In English
 • МЗС закликає міжнародне співтовариство підтримати кроки Президента України в реалізації широкомасштабного мирного плану
  опубліковано 07 червня 2014 року о 17:30

  7 червня 2014 р. у Верховній Раді України відбулася інавгурація Президента України Петра Порошенка. В урочистостях з нагоди вступу Президента України на посаду із зарубіжних гостей взяли участь близько 60 офіційних зарубіжних делегацій, включаючи 23 глав держав, урядів, парламентів і керівників міжнародних організацій, а також представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні.

  У своїй інавгураційній промові Президент України Петро Порошенко представив план з відновлення миру у східних областях нашої держави. Він передбачає звільнення від кримінальної відповідальності тих, на чиїх руках немає крові українських воїнів та мирних людей, створення контрольованого коридору для відходу російських найманців, а також започаткування широкомасштабного мирного діалогу з усіма мирними громадянами України.

  Важливими елементами внутрішніх перетворень стане реалізація конституційної реформи та децентралізація влади, проведення економічних реформ, викорінення корупції.

  До найважливіших зовнішньополітичних завдань, які стоять перед Україною, належить продовження курсу на європейську інтеграцію. Підписання та майбутню імплементацію Угоди про асоціацію Глава держави розглядає як важливий крок до набуття повноцінного членства України у Європейському Союзі. Президент також висловив готовність сісти за стіл переговорів з Російською Федерацію. При цьому в питаннях Криму, європейського вибору та державного устрою України ніяких компромісів бути не може – заявив Глава держави.

  Міністерство закордонних справ України закликає усе міжнародне співтовариство підтримати кроки Президента України у реалізації широкомасштабного мирного плану, відновлення територіальної цілісності України та впровадження системних економічних реформ.