• In English
 • Для зміни цільового призначення земельних лісових ділянок підприємцям не потрібно проходити численні дозвільні процедури
  опубліковано 06 червня 2014 року о 17:10

  Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» суттєво зменшує адміністративний тиск на суб'єктів господарювання.

  Задля усунення зайвих обмежень у провадженні господарської діяльності та поліпшення умов ведення бізнесу був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру».

  Проект розроблявся  Мінекономрозвитку разом з Держпідприємництвом з урахуванням пропозицій центральних органів виконавчої влади, бізнес-асоціацій та експертів.

  Головним посилом закону є те, що підприємці звільняються від необхідності проходження зайвих та обтяжливих адміністративних процедур, оскільки скасовується найбільша кількість дублюючих та неефективних документів дозвільного характеру, зокрема у сфері управління Мінприроди, Мінагрополітики та органів державної влади у їх підпорядкуванні (в тому числі у сферах поводження з відходами, використання природних ресурсів, обігу харчових продуктів, у зерновому та агрохімічному секторах, а також енергетичній, транспортній сферах тощо).

  Серед іншого, вносяться зміни до Лісового кодексу України - скасовується погодження зміни цільового призначення земельних лісових ділянок.

  Відповідно до Земельного кодексу України, щоб змінити цільове призначення земельних ділянок необхідно погодити проект землеустрою щодо їх відведення.

  Раніше необхідно було погодити спочатку проект землеустрою, а потім, відповідно до Лісового кодексу, і самі зміни цільового призначення, тобто два рази отримати в одних і тих же органах дозвільні документи. Тепер, з моменту набрання чинності  Закону, достатньо один раз погодити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в Держлісагенстві. 

  В той же час, залишаються норми щодо відповідальності підприємців за порушення законодавства про природно-заповідний фонд, в галузі охорони атмосферного повітря та земельного законодавства.

  Важливим кроком також є те, що суб'єктам господарювання не потрібно самостійно  одержувати документи (погодження, висновки тощо) для оформлення дозвільного документу. Відтепер усі дії, пов'язані з оформленням документів дозвільного характеру, зобов'язані вчиняти відповідні дозвільні органи.

  Перелічені зміни мають істотно спростити процедуру отримання документу дозвільного характеру, оскільки зменшилась кількість документів, які має зібрати суб'єкт господарювання для отримання відповідного дозволу.