• In English
 • Укртрансінспекція: звернення про порушення є підставою для позапланових перевірок, а не анулювання ліцензій
  опубліковано 06 червня 2014 року о 17:10

  Укртрансінспекція звертає увагу перевізників: рішення про призначення будь-якої позапланової перевірки приймається виключно за наявності обґрунтованих підстав для її проведення й лише з питань, викладених у заяві про порушення перевізником вимог законодавства про автомобільний транспорт. З огляду на дедалі частіші повідомлення перевізників, що листи від органів прокуратури, підрозділів Державтоінспекції України та інших контролюючих органів, не завжди містять обґрунтовані вимоги щодо цих позапланових перевірок інформуємо про порядок їх проведення.

  Планові та позапланові перевірки є заходами державного контролю з питань безпеки на автомобільному транспорті та дотриманням ліцензійних умов під час провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним транспортом.

  Позапланові перевірки проводяться уповноваженими особами органів, яким надано право здійснення державного контролю, лише на підставі заяви про порушення автомобільним перевізником вимог транспортного законодавства. Вони необхідні, щоб перевірити наведені факти та виконати припис про порушення зазначеного законодавства.

  Наголошуємо, звернення контролюючих органів про порушення законодавства про автомобільний транспорт є лише підставою для проведення позапланових перевірок та інших процесуальних наслідків не передбачають. Тобто адміністративно-господарські штрафи та рішення про анулювання ліцензій Укртрансінспекцією застосовуються до автомобільних перевізників тільки при виявленні певних порушень під час позапланових заходів контролю. Якщо ж у ході позапланових перевірок та контролю за додержанням ліцензійних умов, в тому числі проведених на підставі звернень контролюючих органів, правопорушення не виявлені, застосування будь-яких адміністративно-господарських штрафів та прийняття рішення про анулювання ліцензії не передбачено.