• In English
 • Два виші Дніпропетровщини увійшли до першої десятки рейтингу вищих навчальних закладів "Топ-200 Україна"
  опубліковано 06 червня 2014 року о 16:40

  Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» у партнерстві з міжнародною групою експертів оприлюднили VIII академічний рейтинг вищих навчальних закладів «Топ-200 Україна». У першій десятці на 7 та 10 місцях, відповідно, Національний гірничий університет та Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара. Такі результати ці виші зберігають вже 2 роки поспіль. Загалом, до рейтингу потрапили 13 вишів Дніпропетровщини. Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

  До участі у складанні рейтингу щорічно запрошують усі виші країни ІІІ-ІV. У формуванні рейтингу враховуються три складові: якість науково-педагогічного потенціалу, якість навчання та міжнародне визнання.

  Загалом, у VIII академічний рейтинг вищих навчальних закладів «Топ-200 Україна» потрапили Національний гірничий університет, Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Національна металургійна академія України, Дніпропетровська медична академія, Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет, Криворізький національний університет, Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля, Дніпропетровська державна фінансова академія, Дніпродзержинський державний технічний університет, Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту та Український державний хіміко-технологічний університет.

  Довідково:

  Наразі на Дніпропетровщині працюють 18 вишів ІІІ-ІV рівнів акредитації, де навчаються близько 130 тис студентів різних спеціальностей.

  Берлінські принципи ранжирування вищих навчальних закладів було розроблено та затверджено у 2006 році на другому скликанні Міжнародної Експертної Групи по Ранжируванню. Цими принципами у формуванні рейтингів керується Центр «Євроосвіта». Докладніше про принципи ранжирування можна дізнатися на сайті Центру міжнародних проектів НДІ прикладних інформаційних технологій «Євроосвіта».