• In English
 • Остап Семерак: Сьогодні вперше в історії України відбувся відкритий, прозорий аукціон з продажу держмайна
  опубліковано 06 червня 2014 року о 14:50

  Сьогодні вперше в історії України відбувся відкритий, прозорий, чесний аукціон з продажу держаного майна, яке було в управлінні Кабінету Міністрів. Про це сказав сьогодні, 6 червня, Міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак на брифінгу в Будинку Уряду.

  Урядовець повідомив, що в торгах взяли участь 43 особи. На аукціоні було продано 8 автомобілів із 73-х, які виставлялися на аукціон. Усього на аукціоні виручено 1 647 607,54 грн. з урахуванням ПДВ.

  Остап Семерак наголосив, що кошти, виручені від продажу урядових автомобілів, будуть направлені до держбюджету України. «Кошти, виручені від продажу цих автомобілів, не повертаються на рахунок автопідприємства і не йдуть на рахунок фінансування Секретаріату Кабінету Міністрів – вони переходять у Державний бюджет», – уточнив Міністр, додавши, що Державний бюджет отримує вигоду не лише від продажу автомобілів, а також від економії коштів, які були заплановані на обслуговування і використання цих автомобілів. За словами Міністра, цього року зекономлено близько 20 млн. грн.

  За його словами, проведення аукціону з продажу машин «характеризується відкритістю, прозорістю і максимальним сприятливим механізмом для наповнення бюджету України».

  Остап Семерак також наголосив, що автомобілі, які виставляються на продаж, у достатньо хорошому стані, попри те, що в характеристиках зазначені високі цифри пробігів. Як відзначив Міністр, водії штучно накручували лічильники автомобілів.

  Урядовець повідомив, що наступний аукціон, як і перший, буде організовано протягом двох тижнів за максимально спрощеною процедурою. «Наш пріоритет – мінімізувати видатки людини на купівлю цього майна», – зауважив він.

  Остап Семерак нагадав, що одним з перших рішень Уряду, який очолює Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, було рішення щодо скорочення на 50% автопарку, що обслуговував Секретаріат Кабінету Міністрів. «Ми організували цю процедуру в максимально стислі терміни. І так сталося, що перший відкритий аукціон відбувся у День журналіста», – зауважив він.