• In English
 • Голова Держінвестпроекту виступив на шведсько-українському бізнес-форумі
  опубліковано 06 червня 2014 року о 10:50

  Високопосадовці з міністерств Швеції й України, міжнародні експерти та аналітики, шведські інвестори, а також бізнес-лідери зустрілися на шведсько-українському бізнес-форумі, який триватиме в Києві з 5 по 6 червня.

  Голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко привітав всіх учасників шведсько-українського бізнес-форуму, відзначивши, що Швеція першою відкрила діалог для нової української влади із західними державами, за що подякував Посольству Швеції.

  Під час свого виступу С. Євтушенко зазначив, що нинішній Уряд поставив за мету вивести Україну в першу 10-ку держав світу за легкістю ведення бізнесу (Doing Business). «Це дуже амбітний намір, але він дієвий за умови, якщо ми виробимо серйозний план і послідовно його виконуватимемо. Зокрема, підпишемо економічну частину Асоціації з ЄС та зону вільної торгівлі. Потрібно пам’ятати, що іноземні інвестори діють дуже обережно і, хоча тепер нас підтримує вся міжнародна спільнота, свої проблеми ми маємо вирішувати самостійно», - підкреслив С. Євтушенко.

  За його словами, в Україні потрібно створювати інвестиційні майданчики – індустріальні парки. «Ми маємо приголомшливі приклади європейських країн, приміром, Чехії, Туреччини, які завдяки індустріальним паркам, збільшили свої ВВП утричі. Завданням нашої влади у наступні 10 років є досягти аналогічного результату», - додав очільник Держінвестпроекту.

  С.Євтушенко резюмував, що Україна повинна стати надійним партнером, який викликає довгострокову довіру. І для цього потрібно змінити регуляторний клімат у напрямі стабільності й незмінності законодавства, адаптації європейського законодавства, безперечно, боротьби із корупцією. А також спрощення процедур реєстрації представництв іноземних компаній, підсилення фінансової дисципліни та виконання Україною своїх зобов’язань, зокрема, повернення ПДВ.

  Шведсько-український бізнес-форум організувало Посольство Швеції спільно зі Шведською торговою та інвестиційною радою для налагодження прямих контактів між шведськими й українськими бізнес-організаціями та нарощування ділових зв’язків.