• In English
 • Реформування виконавчої системи України відбуватиметься за участю громадськості
  опубліковано 06 червня 2014 року о 10:16

  Реформування виконавчої системи України відбуватиметься за участю громадськості. На цьому наголосив Голова Державної виконавчої служби України Дмитро Сторожук під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

  «Відомий факт, що Державна виконавча служба була раніше однією з найбільш корумпованих структур у державному секторі. Для прикладу, у 2010-2013 роках реалізація конфіскованого майна була монополізована чотирма, а згодом однією компанією, наближеною до колишнього керівництва Мін'юсту. Лише офіційно ці посередники мали дохід у 200-300 млн. грн. щороку. На реалізації у цих підприємців знаходилося майна на понад 8 мільярдів гривень. Вартість конфіскату, що продавався, занижувалася на 50-70 %. Окрім того, приватні фірми офіційно отримували 15% комісію за свої послуги – а це неабиякий дохід. Ми ж сьогодні повністю ламаємо цей незаконний механізм і робимо роботу ДВС прозорою і відкритою. Мушу сказати, що на цьому шляху зустрічається багато охочих завадити нашим починанням. Я маю на увазі неодноразові факти супротиву окремих осіб, які зацікавлені у збереженні корупційної схеми роботи. Так, уже мали місце погрози фізичної розправи зі мною особисто, а нещодавно проти ДВС розгорнулась ціла інформаційна кампанія – на телеканалах та інтернет-ЗМІ з’являються відверто неправдиві матеріали, які дискредитують роботу служби», - розповів Голова Державної виконавчої служби Дмитро Сторожук під час брифінгу. 

  За його словами, найбільше уваги з боку опонентів сьогодні приділяється процесу вибору торгуючих компаній, які реалізовуватимуть арештоване майно у тих областях, де не проходить пілотний проект з реалізації конфіскату шляхом електронних торгів.

  «Саме тому Державна виконавча служба України спільно з Громадською радою при ДВС, Урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики Тетяною Чорновол та головою Люстраційного комітету Єгором Соболєвим ініціювала діалог з громадськістю щодо учасників тендеру з реалізації арештованого майна у таких регіонах. Ця ініціатива має припинити спекуляції навколо питання реалізації арештованого майна. Хочу наголосити, що переможці конкурсу, які будуть здійснювати продаж арештованого майна в Україні - досі не визначені. Тому ми звернулись до громадськості з проханням бути активними, та надавати нам інформацію щодо виявлення можливих фактів корупції, пов’язаних з учасниками цього конкурсу. Саме за допомогою небайдужої громадськості ми зможемо провести дієве реформування ДВС, щоб робота цієї структури стала прозорою, ефективною та відповідала європейським стандартам», - зазначив Дмитро Сторожук.

  Голова ДВС повторно запросив усіх небайдужих, а також представників ЗМІ вивчати та надсилати відомості про виявлені факти корупції, пов’язані з наведеними вище учасниками конкурсу, на електронну адресу zvernennia@dvs.gov.ua .

  Усі зауваження будуть враховані при виборі переможця тендеру. Більше того, якщо такі факти матимуть місце, вони будуть передані до Генеральної прокуратури України для подальшого їх розслідування.

  Нагадуємо список компаній, які подали заявки на участь у конкурсі з визначення спеціалізованих організацій з реалізації арештованого майна:

  1. Товариство з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ «АС ГРУП»;

  2. Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТ СИСТЕМ»

  3. Державне спеціалізоване підприємство «Укрспецторг»;

  4. Товариство з обмеженою відповідальністю «БРИСК-МАРКЕТ»;

  5. Товариство з обмеженою відповідальністю «РУБІ ІНТЕГРАЦІЯ»;

  6. Товариство з обмеженою відповідальністю «СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ПІДПРИЄМСТВО ЮСТИЦІЯ»;

  7. Товариство з обмеженою відповідальністю «КЕПІТАЛС ПРАЙС»;

  8. Приватне підприємство «Нива-В.»;

  9. Товариство з обмеженою відповідальністю «Толк Консалтинг»;

  10. Товарна біржа «Електронні торги України»;

  11. Приватне підприємство «Дари України»;

  12. Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Гранд-Україна»;

  13. Приватне науково-виробниче підприємство «Авіста»;

  14. Перша українська міжрегіональна товарна біржа;

  15. Приватне підприємство «Ахілес Груп»;

  16. Державне підприємство Міністерства внутрішніх справ України «Спецсервіс»;

  17. Товариство з обмеженою відповідальністю «Спеціалізоване підприємство «Гарант»;

  18. Товариство з обмеженою відповідальністю «СТК-СЕРВІС»;

  19. Товариство з обмеженою відповідальністю «АС-ІНВЕСТМЕНТ»;

  20. Товариство з обмеженою відповідальністю «Нексус Трейд»;

  21. Товариство з обмеженою відповідальністю «Альфаторг»;

  22.          Товариство з обмеженою відповідальністю «САЙ-ФОРТ».