• In English
 • У Збройних Силах України існує чітка, дієва система медичного забезпечення, - Міноборони
  опубліковано 06 червня 2014 року о 09:26

  «За період проведення антитерористичної операції медичну допомогу вже надано 140 військовослужбовцям Збройних Сил України, які виконували завдання в зоні проведення АТО». Про це повідомив директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Віталій Андронатій. З них – 35 військовослужбовців у важкому стані, 55 – середньої важкості.

  За його словами, сьогодні у Головному військово-медичному клінічному ордена Червоної Зірки центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» знаходиться 60 поранених.

  «З них 50 – військовослужбовці Збройних Сил України, 10 – представники інших військових формувань», – зазначив полковник медичної служби Віталій Андронатій.

  Як зауважив директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, у Збройних Силах України існує чітка, дієва система медичного забезпечення. Так, перша медична допомога надається пораненому вже на полі бою, безпосередньо на місці отримання військовим поранення. Адже там є санітарний інструктор з необхідними медичними засобами. Після цього кваліфікована невідкладна медична допомога надається військовослужбовцям, які її потребують, у військово-медичних установах.

  Говорячи про поранення, які отримують військовослужбовці під час проведення АТО, полковник медичної служби Віталій Андронатій підкреслив, що в першу чергу йдеться про поранення кінцівок.

  «Як правило, вони менш захищені, тому приблизно 70% поранених – це травматологічні хворі», – зазначив він.

  Офіцер поінформував, що найближчим до місця проведення антитерористичної операції є Військово-медичний клінічний центр Північного регіону у Харкові, куди доставляють поранених. 3Найважчих» за допомогою реанімаційно-операційного літака Повітряних Сил ЗС України Ан-26 «Віта» доставляють до лікувальних установ Міністерства оборони України у Києві та Вінниці.

  «Для евакуації поранених часто доводиться використовувати гелікоптери, коли всі можливі напрямки заблоковані, і звичайними санітарними машинами доставити пораненого у найближчий лікувальний заклад швидко неможливо», – зазначив полковник медичної служби Віталій Андронатій.

  Директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України повідомив, що у Харкові з усіма пораненими одразу починають працювали медичні працівники для відновлення життєвих функцій. Далі, згідно з патологією, їх одразу можуть направляти до спеціалізованих цивільних лікувальних центрів.

  «Частину військовослужбовців ми відправляли в Одесу – це ті поранені, які мають патології очей. Там потужна клініка офтальмології очей, поруч знаходиться інститут імені В.П.Філатова, який бере участь у консультуванні та наданні допомоги. Частину поранених – 13 осіб – направили до військового госпіталю у Львові», – додав полковник медичної служби Віталій Андронатій.

  Директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України навів приклад, коли під час навчань на Херсонщині внаслідок пожежі загорілася САУ, і один з військовослужбовців отримав 85% опіків тіла. Постраждалого гелікоптером доправили до Генічеська, де на нього вже чекав реанімаційно-операційний літак Повітряних Сил ЗС України Ан-26 «Віта». За три години військовослужбовця було доставлено до опікового центру. Завдяки оперативності вдалося врятувати життя військовослужбовцю.

  «Цей хворий живий. Я вчора до нього навідувався, у нього з’явився шанс, що він виживе, хоча має 85% опіків. Це велика перемога нашої медицини», – підкреслив полковник медичної служби Віталій Андронатій.