• In English
 • Коментар у зв'язку з обговоренням українського питання на саміті "Великої сімки"
  опубліковано 05 червня 2014 року о 18:12

  В Україні з особливою увагою слідкують за зустріччю лідерів держав–членів «Великої сімки», яка проходить цими днями в Брюсселі.

  Вітаємо прийняте за результатами саміту спільне комюніке, в якому лідери провідних держав світу відзначили успішність проведення президентських виборів в Україні та привітали Петра Порошенка з обранням на посаду Глави держави.

  Сподіваємося, що підтверджена «Великою сімкою» відданість територіальній цілісності і суверенітету нашої держави, політиці невизнання анексії АР Крим, а також висловлена готовність посилити санкції проти Росії та її керівництва змусять Кремль припинити практику брутального втручання у внутрішні справи суверенної держави та поважати загальновизнані правила міжнародної поведінки.

  В умовах неприхованої російської агресії проти України ключове значення мають підтримка «Великою сімкою» заходів, які вживаються нашою державою для захисту своїх громадян і відновлення правопорядку, та заклик до Росії виконати взяті на себе зобов‘язання згідно з Женевськими домовленостями.

  У комюніке також отримали позитивну оцінку спільні зусилля української влади та суспільства із запровадження інклюзивного національного діалогу.  

  Особливе значення для України має постійна підтримка міжнародного співтовариства з питань надання кредитно-фінансової допомоги для здійснення всеохоплюючих реформ у нашій державі. 

  Важливою також є позиція держав «Великої сімки» з питань енергетичної безпеки України та врегулювання газових спорів з Росією. Переконані, що лише спільними міжнародними зусиллями можна ефективно протистояти монопольній і політично вмотивованій ціні на енергоресурси.

  В Україні цінують підтримку з боку світових лідерів з питання Чорнобилю. У цьому зв’язку підтверджуємо, що забезпечення ядерної безпеки є одним з пріоритетів діяльності Уряду України, про що було чітко заявлено в березні 2014 року на ядерному саміті в Гаазі. Українська сторона усіляко вітатиме активізацію відповідних міжнародних зусиль, спрямованих на перетворення ЧАЕС на екологічно безпечний об’єкт.