• In English
 • Коментар МЗС України щодо порушень РФ прав людини в тимчасово окупованій АР Крим
  опубліковано 05 червня 2014 року о 14:37

  МЗС висловлює занепокоєння у зв’язку з посиленням антиукраїнських репресивних дій російських окупаційних сил на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим.

  Не припиняючи утисків освітніх прав україномовних громадян України в АР Крим, репресій проти українських журналістів та усіх громадян, котрі незгоді з насильницькою та сфальсифікованою окупацією півострова Кремлем,  російські окупанти розпочали масштабне гоніння і фізичне насильство проти духовенства й вірян Кримської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату.

  Дискримінація, тиск і погрози, яким вони піддавалися протягом останніх трьох місяців, переросли в побиття, знищення майна і захоплення релігійних споруд озброєними бандитами з Росії. 1 червня ц.р. так звані російські козаки зі зброєю в руках вчинили погром Церкви Покрови Пресвятої Богородиці в селищі Перевальне, розправу над мирними віруючими, серед яких були жінки і діти. Такі злочини з боку російських окупантів створюють реальну загрозу для життя і безпеки священнослужителів Кримської єпархії, членів їх сімей, а також прихожан.

  Російська влада на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим несе повну відповідальність за порушення основоположних прав і свобод населення Криму. РФ вкотре демонструє своє зневажливе ставлення до норм і принципів міжнародного права, вчиняючи замах проти найвищих людських цінностей заради «виправдання» своїх злочинних намірів та вузькополітичних інтересів.

  МЗС вимагає від РФ припинити варварську та лицемірну політику, яка становить загрозу не лише для України та її громадян, але й для всього міжнародного співтовариства.