• In English
 • Обміняти закордонний паспорт в єдиних центрах надання адмінпослуг можна за 30 хвилин, - Павло Петренко
  опубліковано 05 червня 2014 року о 14:29

  Процедура обміну закордонного паспорта громадянина України відтепер займатиме у громадян лише 30 хвилин. У цьому сьогодні на власному досвіді пересвідчився Міністр юстиції України Павло Петренко, відвідавши Єдиний центр надання адміністративних послуг в одному з районів Києва.

  «Минулого разу на отримання закордонного паспорта я витратив декілька днів, збираючи відповідні довідки у різних відомствах. Тепер ця процедура у єдиних центрах надання адміністративних послуг займає максимум 30 хвилин», - зазначив Павло Петренко.

  Міністр зазначив, що суттєво скоротити час отримання різного виду адміндокументів вдалося завдяки рішенню Уряду, прийнятому в середині травня, яке передбачило передачу до Єдиних центрів низки адміністративних послуг.

  «Зараз у Єдиних центрах надається 52 види послуг. Ця система мала запрацювати ще 5 років тому, але попередня влада заблокувала цю ініціативу. Зараз в Україні працює близько 50 відповідних центрів. Якщо започаткована нами система надання адмінпослуг працюватиме, це дуже серйозно допоможе нашим громадянам та спростить їхнє життя», - зазначив Павло Петренко.

  За словами Міністра, у Єдиних центрах, окрім звичайних, незабаром видаватимуть і біометричні паспорти.

  «Повномасштабна видача біометричних паспортів планується з 1 січня 2015 року. Хоча не виключаю, що ми запустимо відповідний пілотний проект ще до кінця року. Громадяни зможуть отримати біометричні паспорти у центрах з надання адмінпослуг. Завдяки біометричним паспортам українці зможуть виїжджати до країн Європейського Союзу без візи», - наголосив очільник Мін’юсту.