• In English
 • Павло Шеремета обговорив із представниками ЄБА ситуацію зі сплатою в Україні авторських відрахувань
  опубліковано 04 червня 2014 року о 18:16

  Міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета провів зустріч із представниками Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), під час якої обговорювалося питання ефективності існуючої в Україні процедури сплати авторських відрахувань імпортерами за ввезення обладнання та чистих носіїв, за допомогою яких у домашніх умовах можна здійснити відтворення об’єктів авторського права.

  На думку експертів ЄБА, наразі до існуючої системи авторських відрахувань є великі питання, позаяк на сьогодні немає можливості провести оцінку ефективності роботи організацій колективного управління (ОКУ), які уповноважені збирати й розподіляти ці відрахування.

  Представники ЄБА зазначають, що ОКУ є недержавною неприбутковою організацією, тому можуть виникати певні сумніви щодо рівня відповідальності такої організації.

  При цьому вони наголосили, що бізнес готовий продовжити здійснювати відрахування, однак доцільно було б направляти їх у спеціально створені фонди, використання коштів з яких можна було б прослідкувати й оцінити ефективність.