• In English
 • Україна отримає грантову допомогу Уряду Японії для медичних закладів і дослідницьких установ країни
  опубліковано 04 червня 2014 року о 16:30

  На запит української сторони Уряд Японії прийняв рішення про надання грантової допомоги для медичних закладів і дослідницьких установ України, які роблять внесок у подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  На своєму засіданні Кабінет Міністрів України схвалив проект розпорядження, розробленого Мінекономрозвитку, яким затверджується текст Угоди про надання гранту (у формі обміну нотами), протоколи до Угоди, а також надаються повноваження Міністру економічного розвитку і торгівлі на її підписання. Відповідальним за виконання Угоди визначається МОЗ.

  Підписання Угоди дозволить отримати грантову допомогу Уряду Японії у розмірі 350 млн. японських єн (3,45 млн. дол.) для закупівлі спеціального медичного та радіологічного обладнання для Національного наукового центру радіаційної медицини, Національного університету біоресурсів і природокористування України, а також для 5 обласних лікарень (Житомир, Луцьк, Київ, Рівне та Чернігів).

  Довідково: відповідно до запитів МОЗ, Національного наукового центру радіаційної медицини, Національного університету біоресурсів і природокористування грантові кошти будуть використані для закупівлі ендоскопів, систем ультразвукового дослідження, систем комп’ютерної рентгенографії, спеціальних транспортних засобів із механізованим підйомником, органічних синтезаторів, інкубаторів, колекторних рідинних хроматографів, автоклавів тощо.