• In English
 • Держсільгоспінспекція налагоджує нові механізми співпраці з бізнес-асоціаціями і сільгоспвиробниками
  опубліковано 03 червня 2014 року о 15:35

  Прагнучи до результативного здійснення функцій державного контролю в межах своєї компетенції, Державна інспекція сільського господарства України реалізовує лінію відкритої політики та партнерства із сільськогосподарськими підприємствами.

  На виконання доручення Голови відомства Миколи Поєдинка Держсільгоспінспекцією в Рівненській області було проведено чергову нараду з профільними сільськогосподарськими підприємствами та фермерами, на якій обговорювалися проблемні питання в агропромисловому комплексі.

  У нараді взяли участь перший заступник директора Департаменту АПК Рівненської ОДА Володимир Самсонюк, голова Асоціації аграрних інженерів Микола Кухарук, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Дмитро Українець, директор Сарненської дослідної станції інституту водних проблем і меліорації НААНУ Микола Стецюк, директор Рівненського обласного навчального центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК Дмитро Юрчук, а також голови фермерських господарств, державних підприємств, дослідних господарств та агрофірм Рівненщини.

  На нараді обговорювалася низка важливих проблем, які стосуються різних сфер АПК. Зокрема, піднімалися питання щодо доцільності проведення обов’язкового технічного контролю, зменшення грошових витрат власників машин при здійсненні реєстраційних операцій з технікою, обміну посвідчень тракториста-машиніста старого зразка. Найактуальнішою проблемою у сфері насінництва визначена тенденція до купівлі насіння та садивного матеріалу в неатестованих виробників, що призводить до матеріальних втрат виробників, а також до засівання ділянок некондиційним насінням.

  Також присутнім були надані роз’яснення щодо законодавчих змін, пов’язаних із відміною надання інспекцією послуг із сертифікації зерна та продуктів його переробки.

  Одним із найважливіших питань, порушених у ході наради, стало вирішення проблеми контролю за використанням земель сільськогосподарського призначення. Аналіз ситуації, що склалася при використанні таких земель, свідчить, що більшість землевласників та користувачів ігнорують основні закони землеробства, а це веде до зниження родючості ґрунтів.

  Тож, проведення таких зустрічей, круглих столів і нарад є дуже важливим, оскільки це – запорука налагодження конструктивного діалогу між інспекцією та сільгоспвиробниками області.