• In English
 • Мінкультури провело нараду щодо нових можливостей розвитку навчальних закладів культури і мистецтв
  опубліковано 03 червня 2014 року о 14:25

  У місті Житомир Міністерством культури була проведена нарада з керівниками комунальних вищих навчальних закладів культури і мистецтв І-ІІІ рівнів акредитації. Темою зустрічі було визначено наслідки реформи вищої освіти для подальшої діяльності культурно-мистецьких ВНЗ, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів. А також, розглянуті  можливі шляхи адаптації культурно-мистецьких ВНЗ комунальної власності до нових умов функціонування.

  У нараді взяли участь 40 керівників та заступників керівників комунальних культурно-мистецьких вищих навчальних закладів з майже усіх областей України та міста Києва.

  Директор Департаменту мистецтв та навчальних закладів Мінкультури Павло Білаш повідомив, що Верховною Радою України у квітні місяці цього року було прийнято проект нової редакції Закону України «Про вищу освіту» і в процесі його доопрацювання робочою групою при Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти законопроект набув значних змін по суті. Ці зміни пов’язані з виведенням підготовки молодших спеціалістів навчальними закладами середньої ланки (коледжами та училищами) з системи вищої освіти. Головним кроком реформи освіти в частині підготовки молодших спеціалістів є переведення її до системи професійної освіти.

  Начальник відділу навчальних закладів та науки Мінкультури Тетяна Колос презентувала основні положення проекту Закону України «Про вищу освіту» та окреслила нові можливості для розвитку культурно-мистецьких училищ і коледжів після реформування системи освіти, в тому числі в частині інтегрованої підготовки фахівців для галузі культури на перетині систем професійної та вищої освіти.

  Основним результатом наради стало вироблення проектів рішень щодо адаптації культурно-мистецьких ВНЗ комунальної власності до нових умов функціонування.