• In English
 • Голова Херсонської ОДА зустрівся з представниками багатонаціональної інспекційної групи військових спостерігачів
  опубліковано 03 червня 2014 року о 14:04

  Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Одарченко провів зустріч з представниками багатонаціональної інспекційної групи військових спостерігачів США, Словенії, Литви та Чорногорії. Участь у заході також взяли заступник Голови облдержадміністрації – керівник апарату Сергій Тріщанович, заступник директора Департаменту економічного, регіонального розвитку та торгівлі облдержадміністрації Валерій Михайлов та керівники силових відомств області.

  Як повідомив керівник служби супроводження, підполковник Владислав Пономарьов, багатонаціональна інспекційна група військових спостерігачів прибула на запрошення України для вивчення суспільно-політичної ситуації. Метою спостереження є контроль за розвитком ситуації в країні і розробка рекомендацій для мирного врегулювання кризисних обставин: «Дана місія є продовженням місії ОБСЄ, яка розпочалася 5 березня 2014 року і проводилася відповідно до Віденського документу 2011 року про заходи зміцнення довіри й безпеки. У місії брало участь 77 представників 32 держав учасників ОБСЄ», - повідомив він.

  Владислав Пономарьов також зауважив, що дана місія є дев’ятою та завершальною у цьому сегменті. На його думку, присутність військових груп спостерігачів в Україні є надзвичайно важливою з політичної точки зору, адже результати їх діяльності дозволяють робити об’єктивну оцінку подій в країні. Так, висновки інспекційних груп неодноразово використовувалися на дипломатичному рівні з метою захисту інтересів країни на міжнародній арені.

  Голова облдержадміністрації Юрій Одарченко, у свою чергу, подякував за роботу, яку проводять спостерігачі та зупинився на проблемних питаннях, які наразі є найбільш актуальними для забезпечення спокійної суспільно-політичної ситуації. Перш за все, не врегульованим наразі залишається питання забезпечення трансляцій українського телебачення та радіо на прикордонних територіях для донесення об’єктивної та неупередженої інформації до населення.

  Не менш важливим залишається питання з визначенням статусу адміністративної лінії між материковою Україною та АР Крим, адже наразі відповідно до чинного законодавства, виникають складнощі з проведенням прикордонного та митного контролю.

  Крім того, на думку Голови облдержадміністрації одним з головних факторів забезпечення стабільності в області є повноцінне функціонування підприємств, своєчасна виплата заробітної плати їх працівникам:  «В області є велика кількість підприємств з російським капіталом, які у разі зупинки своєї діяльності можуть спровокувати певну дестабілізацію ситуації в області», - підкреслив він.

  Щодо функціонування Північно-Кримського каналу, то Юрій Одарченко зауважив, що вода подавалася на півострів у звичному режимі, а її зупинка викликана сугубо діями окупантів: «На сьогоднішній день робота каналу паралізована, адже на території Криму було захоплено споруди каналу, і окупанти не спроможні експлуатувати цю серйозну інженерну споруду. Немає жодного договору, який би гарантував Україні розрахунки за воду. Ми розцінюємо таку позицію представників Росії як певний провокаційний фактор, який може бути використаний для аргументації своєї агресії на Україну».

  Також Голова облдержадміністрації звернувся із проханням до представників інспекційної групи поділитися досвідом врегулювання військових конфліктів та допомогти в організації навчання для особового складу  силових відомств.

  У рамках зустрічі сторони мали можливість заслухати доповіді щодо проведеної на даний час роботи та задати один одному питання. В підсумку вся надана інформація буде врахована у заключному звіті місії та надана всім представникам держав учасників ОБСЄ.