• In English
 • Спецкомісія з перевірки порушень в установах відбування покарань працюватиме у постійному режимі, - Павло Петренко
  опубліковано 03 червня 2014 року о 12:11

  Спеціальна Комісія з питань державної політики у сфері виконання кримінальних покарань, яка буде проводити перевірку фактів порушення прав людини та умов утримання в установах відбування покарань, працюватиме у постійному режимі й щомісяця звітуватиме про результати своєї роботи. Про це під час прес-конференції заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

  «До спецкомісії увійшли представники Міністерства юстиції, правозахисники та члени громадських організацій. Вперше в історії незалежності України ми дали можливість громадськості мати безпосередній контакт і комунікацію з ув’язненими», - зазначив Міністр.

  За словами Павла Петренка, Комісією було створено 8 робочих груп, які будуть здійснювати вибіркове інспектування установ відбування покарань з широкими повноваженнями перевірки фактів порушення прав людини та умов дотримання наших громадян.

  Окрім того Міністр повідомив, що, реагуючи на матеріали опублікованого звіту Європейської  комісії з питань запобігання катуванням, було відсторонено від виконання своїх обов’язків керівників Одеського та Дніпропетровського слідчих ізоляторів, а також Криворізької установи виконання покарань №3.

  «Були проведені розслідування щодо поганих умов утримання громадян та фактів нелюдського поводження в установах відбування покарань. Матеріали були передані до Генеральної прокуратури України. Нами також проведено ротацію керівного складу відповідних установ», - зазначив Міністр.

  За словами Павла Петренка, на засіданні спецкомісії було прийнято рішення про першочергове проведення перевірки цих установ.

  «Створені робочі групи зможуть перевіряти установи відбування покарань кожен тиждень й приїжджати без попередження. Я впевнений, що за рік-півтора ми зможемо перевірити всю систему», - зазначив Міністр.

  Міністр юстиції розповів про кроки, які вже зроблені владою у питані реформуванні Пенітенціарної служби України.

  «Парламент вніс низку змін до Кримінального виконавчого кодексу, якими гарантував ув’язненим допуск до лікаря, заборонено розміщення засуджених, які вперше потрапили до в’язниці, разом з тими, хто має дві чи більше судимостей. Згідно з цим документом, заборонено перебування хворих на туберкульоз з іншими особами. Відбулися революційні зміни щодо отримання ув’язненими доступу до телефону  та Інтернету», - зазначив Павло Петренко.

  Окрім того, за словами Міністра, владою було ухвалено Закон «Про амністію», відповідно до якого близько 26 тисяч громадян, що не вчинили тяжких злочинів, будуть звільнені від відбування покарань. Проте, за словами Міністра, серйозні проблеми зі звільненням амністованих громадян спостерігаються у Криму.

  «Це - величезна трагедія. З трьох тисяч людей, що знаходяться у відповідних установах на території Криму, близько 200 громадян підпадають під дію цього закону. Але так звана влада Криму не хоче звільнити їх із в’язниць. Україна подала перші скарги від в’язнів до Європейського суду з прав людини щодо незаконного утримання громадян. Ми очікуємо, що ЄСПЛ прийме рішення про негайне звільнення незаконно затриманих осіб», - заявив Павло Петренко.

  Міністр повідомив, що під час засідання комісії було прийнято рішення про створення окремої робочої групи щодо перевірки умов утримання наших співвітчизників в Криму.

  «Члени комісії вирішили спробувати зустрітися з людьми, які зараз перебувають у в’язницях і фактично у якості заручників», - резюмував Павло Петренко.