• In English
 • Сума збитків, завдана Україні тимчасовою окупацією Криму, склала 1 трильйон 80 мільярдів гривень, - Павло Петренко
  опубліковано 02 червня 2014 року о 20:36

  Сума збитків, заподіяна Україні тимчасовою окупацією Криму з боку Російської Федерації, склала 1 трильйон 80 мільярдів гривень. Про це під час прес-конференції заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

  «На сьогодні сума збитків від незаконного захоплення українського майна складає 1 трильйон 80 мільярдів гривень. У цій сумі не врахована втрачена вигода від користування об'єктами, майном на території Криму, а також дані про втрачені корисні копалини на території півострова. Тому сума збитків надалі зростатиме», - зазначив Міністр.

  За словами Павла Петренка, Мін’юст узагальнив відомості та майно, яке утримується окупаційним режимом у Криму.

   «Загальний розрахунок розміру збитків складає 17 томів. Зокрема, мова йде про цинічне віднесення до золотовалютних резервів центрального банку Російської Федерації грошей і активів Національного банку України. Мова йде про близько 6 мільярдів гривень. Ми зафіксували факт викрадення зі сховищ Ощадного банку на території Криму 300 кілограм золота та дорогоцінних металів. Також були втрачені активи приватних банків на суму 17 мільярдів гривень», - підкреслив Міністр.

  Павло Петренко зазначив, що внаслідок агресії Росії та тимчасової окупації території України відбуваються системні порушення прав та свобод фізичних та юридичних осіб.

  «Ми зафіксували величезну кількість порушень прав людини. Порушення полягали у незаконній націоналізації майна, українських державних та приватних підприємств. В Криму спостерігаються кричущі випадки порушень прав людини на безпеку, свободу слова, переміщення тощо. Останньою подією став напад на українську православну церву, побиття священика та прихожан. Відбуваються масові випадки дискримінації кримських татар з боку Російської Федерації. Усі ці факти будуть зафіксовані у позові Україна-Росія до Європейського суду з прав людини», - зазначив Міністр.

  Водночас,  за словами Павла Петренка, після військової агресії, вчиненої Російською Федерацією, РФ було прийнято низку юридичних рішень щодо приєднання Криму.

  «Російська Федерація несе повну відповідальність за націоналізацію майна держави Україна, в тому числі, за завдану майнову шкоду нашій державі. Згідно з нашим законодавством, в якості співучасників здійснення злочинів можуть бути притягнуті державні установи та посадовці РФ, які причетні до незаконної окупації та військових злочинів на території Криму, Збройні Сили РФ, які здійснювали військову агресію, Чорноморський флот РФ, який всупереч договорам, покинув свої бази та брав участь у захоплені території України», - підкреслив очільник Мін’юсту.

  Павло Петренко повідомив, що відповідні матеріали були передані до Генеральної прокуратури України.

  «Ми запропонували накласти арешти на майно Російської Федерації, компаній та осіб, причетних до окупації, як адекватну відповідь на незаконне захоплення українського майна. Українські правоохоронні органи зможуть використати процедуру спецконфіскації майна», - наголосив очільник Міністерства юстиції.