• In English
 • Донецьке підприємство намагалося ошукати державу на 6 млн. грн.
  опубліковано 02 червня 2014 року о 19:16

  Аферу, пов’язану з ухиленням від сплати податків в особливо великих розмірах, організували посадові особи підприємства, яке займається ремонтом та обслуговуванням обладнання на металургійних підприємствах Донбасу.

  Основним видом діяльності цієї фірми були спеціалізовані будівельні роботи, але її керівники вирішили підзаробити на експорті вугілля, що було нетипово для даного підприємства.

  Цей факт зацікавив працівників слідчо-оперативних підрозділів ГУ Міндоходів у Донецькій області. Правоохоронці встановили, що експорт "чорного золота" здійснювався офшорним компаніям, а купувалося вугілля у фіктивних підприємств, що входили до складу конвертаційного центру.

  Таким чином, у результаті проведення нетипових експортних операцій  та відображення в бухгалтерському та податковому обліку безтоварних фінансово-господарських відносин, шахраї ухилилися від сплати податків більше ніж на 6 млн. грн. В їх відношенні відкрито кримінальне провадження, що кваліфікується за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України.