• In English
 • МВС розпочало реалізацію загальнодержавної профілактичної операції «Літо-2014»
  опубліковано 02 червня 2014 року о 15:46

  Міністерство внутрішніх справ України з 1 червня 2014 розпочало реалізацію загальнодержавної профілактичної операції «Літо-2014». Про це під час брифінгу в Будинку Уряду повідомив начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС Олексій Лазаренко.

  «Підготовчий етап до літнього періоду вже пройдений, і з 1 червня розпочалися профілактичні заходи в рамках операції «Літо-2014»», - зазначив Олексій Лазаренко.

  Він повідомив, що, зокрема, йдеться про вжиття ряду заходів для забезпечення безпеки відпочинку дітей під час літнього оздоровчого періоду. «Так, безпосередньо наші підрозділи дбатимуть, щоб у місцях відпочинку дітей працювали працівники міліції, забезпечувалася охорона громадського порядку і безпека дітей, здійснювався супровід працівниками ДАІ організованого перевезення дітей», - наголосив начальник управління МВС.

  Крім того, передбачається відвідування дитячих оздоровчих закладів працівниками міліції, які проводитимуть профілактичні бесіди з дітьми. За домовленістю з адміністрацією оздоровчих закладів, працівники міліції забезпечують охорону закладів відпочинку та оздоровлення.

  Особлива увага приділяється протидії продажу дітям алкогольних і тютюнових виробів працівниками закладів торгівлі, особливо тих, які розташовані поблизу місць дозвілля та відпочинку. Також вживатимуться профілактичні заходи для профілактики втягування підлітків у пияцтво, азартні ігри, наркоманію тощо. «Наше завдання – не стільки виявити факт і покарати, як навчити діяти за законом», - наголосив начальник управління МВС.

  У цьому напрямі, зазначив Олексій Лазаренко, робота проводитиметься не лише з дітьми, а насамперед з дорослими.

  «На основі аналізу роботи попередніх років хочу наголосити, що і дітям, і дорослим потрібно нагадувати їх права і обов’язки, тому ми розробили ряд пам’яток», - повідомив Олексій Лазаренко. Він додав, що їх тематика різноманітна – від протидії наркоманії, алкоголізму серед малолітніх дітей, так і до правил дорожнього руху.